Facebook Tasarım Güncellemesiyle Gündemde

Hemen her internet sitesinde olduğu gibi sosyal medya siteleri içinde tasarım konusu bir hayli önemli. Kullanıcıların internette en çok zaman geçirmeyi tercih ettikleri sosyal medya uygulamalarının tasarımlarının başarılı olması kullanıcıların siteler üzerinde geçirdiği zamanı da doğrudan etkiliyor. Birçok sosyal medya uygulamasının da bu duruma oldukça fazla önem gösteriyor. İşte bu uygulamalardan birisi de sosyal medyanın devlerinden biri olan Facebook. Kullanıcı sayılarına bakıldığı zaman sektörün lideri olarak gösterilen Facebook tasarım konusunda bir hayli özel çalışmalar yapıyor. Hatta uygulamanın değişen trendlerle beraber tasarımında da düzenlemelere gittiğini biliyoruz. Nitekim dün itibariyle Facebook’un yine böyle bir çalışma içerisine girdiği açıklandı.

Bu Kez Buton Tasarımları Değiştirilecek

Facebook tarafından tasarım konusunda yapılan açıklamayla beraber uygulamada bazı köklü değişikliklerin yapılacağı ortaya çıktı. Daha önce mobil versiyonları için emoji düzenlemeleri yaparak emojilerin stillerini biraz daha değiştiren Facebook şimdilerde ise internet sitesinin tasarımını değiştiriyor. Gelen bilgilere göre ise tasarım değişikliği adım adım yapılacak ve ilk adım butonlar konusunda güncelleme ile alakalı olacak. Öncelikle web sitesinin sol kısmında yer alan grup, uygulamalar gibi bölümlerin simgelerinde değişikliklere gidilecek. Sol menüde yer alan tüm simgeleri değiştirecek olan Facebook çok daha yenilikçi bir tasarımla kullanıcıların karşısına çıkacağı düşünülüyor.

Tasarım Değişikliği Devam Edecek Mi?

Facebook’un yapacağı bu tasarım değişikliği konusunda ilk yorumlarda gelmeye başladı. Şuan için tasarım güncellemesi tüm bölgeler için yayınlanmamış olsa da yayınlandığı bölgelerde bir hayli beğeni kazanmayı başardı. Tasarım değişikliğinde başarıyı elde edeceği düşünülen Facebook’un ise tüm bu simgelerden sonra tasarım değişikliğine devam edecek. Fakat sonraki tasarım değişikliğinde ne gibi değişimlere gidilecek ya da tasarım değişikliği mi yoksa şimdi olduğu gibi simge, buton değişikliği mi yapılacak şuan için bu konuda da bir yorum yok. Fakat yakın zaman önce yine Facebook’a bağlı olarak çalışan Instagram uygulamasında da köklü bir tasarım değişikliğinin yapılması Facebook’un yeni nesil tasarımlara geçmeye çalıştığının bir göstergesi olarak algılanabilir. Bu nedenle yakın zamanda Instagram benzeri bir çalışmanın Facebook için de yapılacağını düşünebiliriz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler