Facebook Sürekli Yükselişte

Yıllardır en çok tercih edilen sosyal medya platformu olmayı sürdüren Facebook her sene hızla büyüme grağiyle de dikkat çekiyor. 2016’nın son çeyreğine dair verilerini açıklayan Facebook’un kazancında ciddi oranda bir artış söz konusu.

Facebook resmi bir açıklama yaparak 2016’nın son çeyreğine air veriler paylaştı. Bu veriler en büyük kazancın hangi alandan elde edildiğini ve değerlerdeki artışı gözler önüne seriyor. Facebook yılın son çeyreğinde elde ettiği gelir 8.81 milyar dolar olarak ifade edilirken 8.6 milyar dolarlık çok büyük bir kısım ise reklam geliri olarak belirtiliyor. Facebook 3.57 milyar dolar kar ederek 2016 yılına göre yüzde 128 oranında artış gösteriyor.

Facebook COO’su Sherly Sandber yaptığı açıklama ile internet trafiğinin ve bu sayede internet reklamcılığının mobile yönelişinin altını çizdi. Mecranın mobil trafik sayesinde elde edilen reklam geliri yüzde 84 oranında oldu. Bu alanda geçtiğimiz seneye göre yüzde 4 artış yaşandı.

2 Milyar Kullanıcı Hedefine Yaklaşılıyor

Ayrıca, paylaşılan verilerde Facebook‘un güncel kullanıcı sayısı da önem arz ediyor. 2016’nın son çeyreğinde aylık olarak 1.86 milyar aktif Facebook üyesi bulunuyor. Mecraya son üç ayda kayıt yapan kullanıcı sayısı ise 72 milyon. Bu istatistikler Facebook‘un 2 milyar kullanıcı hedefine gittikçe yaklaştığını gözler önüne seriyor.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler