Facebook paylaşımı yüzünden ceza yedi

Facebook’da ki kişisel profilinde bir firma ile ilgili olumsuz düşüncelerini belirten ismi açıklanmaya kişi firmanın şikayetçi olması sonucu mahkemelik oldu. Mahkeme heyeti firmayı karaladığı için kişiye 115 bin dolar (yaklaşık 350 bin TL) para cezası verdi.

facebookk

Avustralya’da meydana gelen olayda sanal dünyadaki bir paylaşımın reel hayatı nasıl etkilediğine örnek olacak cinsten. Firmadan alışveriş yapan ve daha sonra kişisel profilinden firma hakkında olumsuz paylaşımlar yapan kişi firmanın şikayetçi olması üzerine mahkemelik oldu. Kullanıcının bir otel hakkında yazdığı olumsuz paylaşımlar yüzünden mahkemelik olduğu belirtilir iken otel yönetiminin bu konuda ciddi yaptırımları olduğu ve ispatlanamayacak tüm işlemler ile mahkeme kararı aldığı belirtildi.

İşletme sahipleri olumsuz paylaşımlardan dolayı işlerinin bozulduğunu, müşterilerin rahatsız olduğunu belirterek kişi hakkında dava açtı ve davayı kazandı. İncelemelerde bulunan ve paylaşımların gerçekle ilgisi olmadığını belirleyen mahkeme heyeti işletme sahibini haklı bularak kişiye 115 bin dolar (yaklaşık 350 bin TL) para cezası verdi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler