Facebook Messenger SMS Güncellemesi Geldi

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olan Facebook, akıllı telefonlarda anında mesajlaşma imkanı sunabilmek için yine Facebook altında çalışan akıllı telefon uygulaması Facebook Messenger’ı yayınlamıştı. Mesajlaşma uygulamaları arasında kısa süre içerisinde en beğenilenlerden biri olmayı başaran Facebook Messenger’ın bu yanı kullanıcı sayılarına da doğrudan yansıdı. Zira son açıklanan verilere göre Facebook Messenger uygulaması kullanan kişi sayısı 1 milyara yaklaştı. Bu kadar çok tercih edilmesinden mi yoksa rahat kullanım imkanı sunulmasından mı bilinmez ama her geçen gün uygulamaya biraz daha fazla ilgi gösterildiğini de söylemek gerekiyor. Uygulamaya gösterilen bu ilgiyle beraber Facebook da kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak için sürekli uygulamayı güncelleyerek yeni özellikler eklemeye başladı. Bu bağlamda uygulamaya eklenen yeni özelliklerden birisi de SMS gönderme oldu.

Android Kullanıcıları Artık Facebook Messenger SMS Özelliğini Kullanabilecek

Dün itibariyle tüm Android sistemlere sunulan güncellemeyle beraber artık Facebook Messenger ile SMS gönderimi de yapılabilecek. Doğrudan telefonda yer alan SMS servisi ile bağlantı kurabilecek uygulama kullanıcıların çok daha kolay SMS göndermelerine de imkan tanıyacak. Ayrıca Facebook Messenger içerisinde yer alan emojilerde SMS gönderimlerinde yer alabilecek. Bu yönü ile güncellemenin beğeniyle karşılandığını da söylemek gerekiyor.

Güncellemeler Devam Edecek

Dev uygulamanın yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre uygulama şimdilik sadece Android platformları için böyle bir özelliğe kavuşacak. Fakat ilerleyen dönemlerde diğer işletim sistemleri içinde benzer bir güncellemenin yayınlanması bekleniyor. Tüm bunlarla beraber kapsamlı güncellemelerine devam eden Facebook Messenger’ın bu aşamadan sonrada birçok güncelleme ile gündeme geleceği belirtildi. Yine uygulamada köklü değişimler yaşatacak olan yeni güncellemeler konusunda ise henüz bir açıklama yapılmadı. Fakat gelen yeni güncellemelerin de yine yeni servislerle olacağı düşünülüyor. Bunun yanında artık emoji yeniliklerinin de rutin bir uygulama haline geldiğini de söylememiz gerekiyor. Facebook Messenger’ın bundan sonraki hamlesi de merakla beklenmekte. SMS uygulamasının ne zaman diğer işletim sistemleri içinde geleceği ise açıklanmadı.

Popüler Haberler

İlgili Haberler