Facebook Doğum Günü Videolarını Değiştirdi

Sadece ülkemizde değil tüm dünya genelinde Facebook, en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olarak biliniyor. Çok kısa bir süre içerisinde yakaladığı başarı sayesinde şuan için 1,60 milyar kullanıcı sayısına da ulaşan Facebook, bu rakamlarla beraber artık dünyanın en çok kazanan firmalarından da biri olarak anılıyor. Tabi her ne kadar firma bu denli büyük bir üne kavuşmuş ve uygulama bu denli yüksek kullanıcı sayıların ulaşmış olsa da Facebook’un bu başarıyı devam ettirebilmesi için uygulama yetkilileri de sürekli olarak çalışıyor. İlk olarak uygulamanın değişen çağa ayak uydurması sağlanıyor. Bu noktada uygulamanın son dönem tasarım değişiklikleri ve son dönemin sade modasına uydurulduğunu da görmüştük. Bu konu için Facebook geçtiğimiz haftalarda yeni bir tasarım güncellemesi yayınlamıştı.

Doğum Günü Videoları Değişiyor

Tasarım değişikliğinin yapılmasıyla beraber Facebook sistemlerinde de yenilenme hareketi başlatıldı. Uygulamaya yakın kaynaklar tarafından verilen bilgilerle beraber artık uygulamanın yeni bir döneme giriş yaptığı haberleri de verildi. Köklü değişiklikler yapması ve ana sistemi korusa da özellikle görsellik konusunda yeniden şekilenmesi beklenen uygulamanın son hamlesi ise doğum günü videolarıyla alakalı oldu. Tıpkı yemek sepeti ve benzeri birkaç sistemde olduğu gibi kullanıcıların doğum günü için kalıplaşmış bir video gösterimi yapan Facebook artık bu sistemde de değişikliğe gitme kararı aldı. Video sistemi aynı kalsa da video içeriğinin değişeceği kesinleşti. Yeni içerikte ise kişi hakkında anılar ve benzeri bölümlerin yer alması bekleniyor.

Değişiklikler Devam Edecek

Video değişimlerinden sonrada uzun vadede değişimlerin de devam edeceği haberleri verildi. Facebook’un yeni girdiği bu oluşum içerisinde ne gibi değişimleri göreceğimiz ve daha ne gibi yeniliklerin düşünüldüğü konusunda henüz açıklama yapılmadı. Fakat yakın kaynaklardan gelen bilgilerle göre yorum yapacak olursak özellikle emoji ve tasarımlar konusunda değişimlerin devam edeceği de açıklandı. Bunun dışında sistemsel olarak değişikliklerin yapılıp yapılmayacağı da merak konusu. Zira son dönemde birkaç yeni özellik güncellemesi haricinde sistemsel olarak çok değişiklik yapılmadığını da belirtelim.

Popüler Haberler

İlgili Haberler