Facebook Çevrimdışı Video Dönemine Hazırlanıyor

Sosyal medya kullanımı gündem güne artış göstermeye devam ediyor. Dünya üzerinde internetin yaygınlaşması ve aynı oranda akıllı telefon kullanımının artış göstermesi sosyal medya kullanımının da tıpkı bir örümce ağı gibi yayılmasına neden olmaya başladı. Tabi bazı sosyal medya uygulamalarının artık boyut değiştirdiğini ve bu sektörde zirveye oturduğunu da söylemek gerekiyor. İşte bu uygulamalardan birisi de Facebook. 1,59 milyar kullanıcı sayısı ile adından en çok söz ettiren sosyal medya uygulaması olan Facebook kendisine gösterilen bu ilgiyi karşılıksız bırakmamak için de sürekli kullanıcılara yeni özellikler sunmaya başladı. Özellikle son dönemde yenilenme hareketi içerisine giren Facebook bu noktada yeni bir özelliği daha haberini verdi.

Çevrimdışı Video Geliyor

Facebook tarafından yapılan duyuruda uygulamaya yepyeni bir özelliğin geleceği kesin olarak belirtildi. Söz konusu özellik ise çevrimiçin kullanım hakkında olacak. Elde edilen bilgilere göre artık kullanıcılar özellikle video paylaşımları için çevrimdışı modu kullanabilecek. İnternet bağlantısının olduğu bir ortamda videoları ve paylaşımların sistemde kayıt altına alınması sağlanacak ve kullanıcı internet olmadığı ortamda da bu paylaşımları görüntüleyebilecek. Tabi bu durum bir miktar internet kullanımını da arttırmış olacak. Henüz sistemin tüm detayları paylaşılmasa da şuan için denemelerin başladığı da belirtiliyor.

İlk Denemeler Hindistan’da Yapılıyor

Yeni özellik için denemelerine başlayan Facebook, konu hakkında deneme açıklamalarını da yapmaya başladı. Çevrimdışı kullanıma izin veren yeni güncellemenin şuan için sadece geliştiricilere sunulduğu belirtiliyor. Fakat yakın zamanda bu güncellemenin Hindistan bölgesinde açılması bekleniyor. Haliyle Facebook’un ilk denemeyi de Hindistan bölgesinde yapacağını söyleyebiliriz. Özellikle son dönemde akıllı telefon ve internet pazarındaki payını arttırmaya başlayan Hindistan için böyle bir karar verilmesinin nedeni olarak ise her hangi bir açıklama yapılmadı. Fakat otoritelere göre Facebook’un bu alanda Hindistan denemesine başlaması kısa süre içerisinde tüm dünya içinde güncellemeyi yayınlaması anlamına geliyor. Güncelleme ise otomatik olarak tüm kullanıcılara verilmiş olacak. Güncellemenin yayın tarihi ise şimdilik merak konusu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler