Facebook Arama Motoruna Önemli Bir Yetenek Geliyor

Facebook arama özelliğini güncellendi ve bu sayede fotoğraf arama konusunda çok başarılı bir yeteneğe sahip oldu. Kullanıcılar artık platformda etiketi olmayan bir fotoğrafı da arayabilecekler. Aradığınız fotoğraf etikete sahip olmasa bile sadece içeriğini tarif ederek bulabilmek mümkün olacak.

Facebook tarafından geliştirilen yeni arama özelliği Apple Photos ve Google Photos ile benzerlik gösteriyor. Artık Facebook bünyesindeki fotoğraflar, obje tanımlama teknolojisi ile içeriklerine göre düzenlenecek. Örneğin arama motoruna köpek, etek veya makarna gibi anahtar kelimeler yazdığınız zaman arama motoru ismi, açıklaması veya etiketinde herhangi bir bilgi bulunmayan uygun içerikli fotoğrafları size sunacak. Henüz yeni geliştirilen sistemin şu aşamada mükemmel bir şekilde çalışmasını beklemek doğru olmaz. Fakat yine de bu özellik objeleri tanıma ve sınıflandırma konusunda yeterince başarılı olacak gibi görünüyor.

Güncelleme Amerika’dan başlayarak tüm dünyaya yayılacak. Tüm kullanıcıların bu özelliğe erişebilmesi için biraz daha zamana ihtiyaç var.

Popüler Haberler

İlgili Haberler