Facebook Oldukça Kullanışlı Bir Özelliği Test Ediyor

Dünyanın en çok tercih edilen sosyal medya platformu Facebook, kullanıcılarına her konuda kolaylık sağlama hedefiyle sürekli yenilikler sunmaya devam ediyor. En ufak detaylar konusunda bile kaliteli bir hizmet sunma hedefinde olan Facebook yeni geliştirdiği ufak pencereler özelliğini test ediyor.

Facebook yaptığı hamlelerle kullanıcılarının pek çok ihtiyacına cevap vermeyi hedefleyen bir uygulama olma niyetinde. Her gün hakkında pek çok haber çıkan şirketin yaptığı son yeniliklerle bakacak olursak videolar konusundaki iyileştirmeler, akıllı televizyonlara yönelik uygulama, güncel hava durumu gibi ayrıcalıklar sunulurken sahte haber ve ayrımcı reklamlarla karşı mücadele ile de kullanıcılarına ayrıcalıklı bir deneyim yaşatmayı hedefliyor. Bu sefer sunulan yenilik ise masaüstü kullanıcılar için oldukça kolaylık sağlayacak. Bu özelliği en basit şekilde anlatacak olursak tıpkı Facebook Messenger‘dan gelen mesajlarda olduğu gibi gönderiler de ekranın sağ alt köşesinde küçük pencereler haline dönüşebilecek. Bu konuda beğenilen bir başka örneğin ise Gmail olduğunu hatırlatalım. E-postalarımızı gmail üzerinden yazarken ufak bir pencere sayesinde dilediğimiz zaman diğer maillere bakmamız da mümkün oluyor.

Facebook, oldukça pratik bir deneyim sunan bu özelliği artık kullanıcılarıyla buluşturmaya hazırlanıyor. Şu anda test aşamasında olan ufak pencereler ile Facebook‘ta gezinirken gönderileri de aktif olarak takip edebilmeniz mümkün olacak. Ayrıca bu ufak pencerelerde birden fazla gönderiyi açabilir ve dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Oldukça kullanışlı olan bu özellik şimdilik test aşamasında ve kullanıma sunulacağı tarih henüz belli değil.

Popüler Haberler

İlgili Haberler