Dropbox’a Büyük Vurgun

Dropbox’da 2012 senesinde büyük bir güvenlik zafiyeti yaşandı. Tam olarak 68 milyon kullanıcının hesabı ele geçirildi. Şirket bunun duyurusunu yaptı ve Dropbox kullananların şifresini değiştirmesi gerektiğini belirtti.

Bulut depolama servisi Dropbox, 2012 yılında yaşanan güvenlik açıklığı sebebiyle kullanıcıların bilgilerini çaldırdıktan sonra 2 yıl arayla bir vurgun daha yedi. 2014 yılında yine hacklenerek 7 milyon kullanıcının bilgileri sızdı. Sonradan yaptığı açıklamalarda güvenlik sorununun halledildiğini bildiren Dropbox bu sene geçmişte yaşanan saldırıların faturalarını açıkladı.

E-posta adresleri, hesap şifreleri ve ana hesap bilgileri çalınan 68 milyon 680 bin 741 kullanıcının hesap kayıtlarına ulaşıldı. Bu bilgilere veri tabanı ticaret topluluğu olan Leakbase’in dosyalarından ulaşıldı.

Apple Insider‘ın bünyesinde yayınladığı haberlerinden birinde yer alan açıklamaya göre Dropbox firması bünyesinde çalışanlardan biri gündeme gelen zafiyeti doğruladı. 2 yıl arayla birçok kullanıcısının bilgilerinin çalınmasına sebep olan kötü bir deneyim yaşayan şirket geçtiğimiz günlerde sayısı bilinmeyen kullanıcıya bir e-posta gönderdi. Bu e-postada kullanıcılara şifrelerini değiştirmeleri gerektiği belirtildi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler