Chrome OS İçin Pin Güncellemesi Geldi

İnternet tarayıcı konusunda en başarılı markalarından biri olarak gözükse de Google’ın son dönemde diğer tarayıcılarından biraz daha geriye düşmeye başladığını da söylemek gerekiyor. Ram kullanımı konusunda eleştirilen ve bu nedenle sürekli olarak diğer tarayıcılara karşın geriye düşmeye başlayan Google, son yaptığı güncellemelerle beraber Ram kullanım sorununu çözmek içinde köklü adımlar atmıştı. Yeni güncellemesiyle beraber Ram kullanımı konusunda da birçok yenilik getiren Google, son olarak yeni sürümünde akıllı telefonların Ram sorununu da çözdüğünü açıklamıştı. Bununla beraber OS versiyonunun da yeterli güvelik önlemlerine sahip olmadığı gerekçesi ile eleştiri alan tarayıcı son olarak OS içinde yeni sistemde geçti.

Artık Pin Koruması Geliyor

Bu noktada Apple MacBook serisinde kullanılan işletim sistemi için Google’ın yeni bir güvenlik güncellemesi de yayınlandı. Yayınlanan yeni güncelleme ile beraber Google’ın OS sürümünde de yeni bazı güvenlik önlemleri alınmaya başlandı. Bu noktada MacBook Google sürümünde yeni bir Pin güncellemesi de yayınlandı. Yayınlanan yeni güncelleme ile beraber artık Google sürümünden Pin kullanılacağı da açıklandı. Kullanıcıların Pin özelliğini kullanmasıyla beraber artık Google’ın yeni bir seviye daha güvenlik sınıfı atlayacağı da belirtiliyor.

Yeni Güvenlik Sistemi Kullanıma Başladı

OS işletim sistemlerinde kullanılan yeni güvenlik yazılımlarıyla beraber artık Google Pin kullanımının da başladığı açıklandı. Pin koruması sisteminin ise kullanıcıların belirledikleri bir Pin ile beraber yürütüleceği de düşünülüyor. Özellikle tarayıcı arama verilerinde ekstra güvenlik sağlayacağı da açıklanan Pin sisteminin ne derece değişikliklere başvuracağı da merak konusu oldu. İlk olarak sadece giriş ekranında kullanılacağı bilinen Pinlerin daha sonra ise tüm sistem geneline dahil olacağı ve artık kullanıcıların yer imi sayfaları için bile ekstra pin koruma seçenekleri belirleyebilecekleri de belirtiliyor. Tabi söz konusu güvenlik güncellemeleri ile ilgili Chrome tarayıcılarının da yenilenmelere ve tarayıcı güncelleştirmelerine devam edeceği de belirtiliyor. Bundan sonraki güvenlik güncelleştirmelerinin ise kapsamının nasıl olacağı da merak konusu oldu. Zira Pin kullanım sisteminin nasıl bir boyutu geleceği de merak konusu.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler