BlackBerry Mercury, Google Pixel’in Kamerasını Kullanacak

BlackBerry’nin beklenen yeni telefonu Mercury hakkında her geçen gün detaylar gelmeye devam ediyor. Günümüzde akıllı telefonların kamerası, kullanıcıların tercihi konusunda büyük önem taşıyor. Bu durumda üreticiler de geliştirdikleri mobil cihazların kameralarına ayrıca bir özen gösteriyor. Marka hakları TCL tarafından satın alınan BlackBerry’nin yeni Mercury modeli de kamera konusunda oldukça iddialı bir ürün olarak kullanıcılarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Belirtilenlere göre BlackBerry Mercury’nin kamerası Google Pixel ile aynı özellikleri paylaşacak. Google Pixel’in kamerası dünyanın en iyi akıllı telefon kameralarından biri olarak gösteriliyor. Düşük ışıkta çektiği başarılı fotoğraflar ile kamera kullanıcılardan büyük bir beğeni toplamıştı. 4K çözünürlük ile video çekim imkanı sunan başarılı kameranın BlackBerry tarafından yeni model Mercury’de kullanılması bekleniyor. Sony IMX378 sensöre sahip cihaz 12 megapiksel çözünürlüğünde Samsung S5K4H8 arka kameraya sahip.

İki Farklı Modelin Fotoğraf Kalitesi Aynı Olmayabilir

İki farklı cihazda aynı kamera kullanılmasının birebir aynı görüntü kalitesini vermeyeceğini belirtmekte fayda var. Mobil cihazların donanımıyla birlikte yazılım kalitesi de görüntü açısından oldukça önemli bir etken. BlackBerry’nin görüntü işleme yazılımı, Google Pixel kadar başarılı çalışmazsa aynı kameraların aynı fotoğraf kalitesini vermesi mümkün olmayacak. Ayrıca BlackBerry Mercury, S5K4H8 sensörlü ve 8 megapiksel çözünürlüklü bir ön kameraya sahip. MWC 2017’de tüm detaylarıyla tanıtılması beklenen BlackBerry Mercury’nin prototipini deneyenler ise cihazın kamera performansından memnun kaldıklarını belirtti.

Popüler Haberler

İlgili Haberler