BitTorrent Hacklendi Şifrenizi Değiştirmeyi Unutmayın

Dünyanın en büyük dosya paylaşımı yazılımı BitTorrent dünya genelinde birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de birçok kişi tarafından aktif olarak kullanılıyor. Bu yazılım sayesinde programın kullanıcıları arasında sürekli olarak dosya paylaşımı yapılmakta ve dosya indirme hızıyla dikkatleri çekmektedir.

BitTorrent programının yanı sıra 150 milyon aktif kullanıcısıyla birlikte bir de forum sitesi yer alıyor. Forum sitesi üzerinden kişiler sorunlarına çözüm aramakta ve birçok konuda paylaşım yapılmaktadır.

BitTorrent Forum Sayfası Ele Geçirildi

Ortaya çıkan son haberlere göre henüz kim tarafından yapıldığı belli olmasa da BitTorrent forum sayfasının hacklendiği açıklandı. Yaklaşık bir hafta önce kadar BitTorrent forum sayfasında açık bulunduğuna dair uyarı yapıldığı da dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor.

BitTorrent Uyarılara Kulak Asmadı

İddialara göre uyarıları her hangi bir şekilde dikkate almayan forum sayfasının uyarıyı yapan kişiler tarafından hacklendiği tahmin ediliyor.

Üyelerin ise her hangi bir şekilde zarar görmemesi için acilen şifrelerini değiştirmeleri isteniyor. Ayrıca üyelere konuyla ilgili olarak bilgilendirme mailleri de gönderildiği belirtiliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler