Asus Zenfone 3 Serisi Android Nougat Güncellemesi Durdu

Akıllı telefonlar için Android güncellemeleri sürekli yayınlanan güncellemeler olarak dikkat çekmeye başladı. Çok kısa bir süre önce Google tarafından yayınlanan Android 6.0 Güncellemesinin hemen ardından yine kısa süre içerisinde gelen Android Nougat güncellemesi derken Android mobil işletim sistemi Android 7.0 sürümüne kadar ilerlemiş oldu. Akıllı telefon markaları da zaten yeni mobil işletim sistemine geçiş dönemini başlatmıştı. Kısa süre önce ilk olarak Google’ın akıllı telefonları için ardından da Samsung, HTC, Asus akıllı telefonları için bir bir yeni işletim sistemi güncellemesi yayınlanmaya başlamıştı. Bu noktada son olarak ise Asus Zenfone 3 serileri için Android güncellemesinin yayınlanmaya başladığını duymuştuk.

Beta Sürümlerinde Sorunlar Çıktı

Asus Zenfone 3 serisi için yeni işletim sistemi güncellemelerinin yayınlamaya başladığını da belirten Asus bunu için beta sürümleri de yayınlamaya başlamıştı. Henüz tam olarak telefonlarına yeni işletim sistemi güncellemesini sunmayan marka beta sürecine devam ederken beklenmedik bir haber geldi. Asus tarafından yapılan paylaşımlarla beraber yeni mobil işletim sisteminin güncellemesinin durdurulmasının hemen arkasından Asus güncellemeleri durdurma açıklaması için benzer bir açıklama yayınladı. Marka yaşadıkları uyum sorunu nedeniyle güncellemelerin durdurulduğunu belirtti.

Asus Zenfone 3

Uyum sorununun gündeme gelmesi ise bir ilk olmadı. Öyle ki daha önce HTC tarafından da benzer bir durum paylaşılmış güncelleme durdurulmuştu. Ardından Samsung tarafından uyum sorunu nedeniyle güncellemelerin durdurulduğu da belirtildi. Fakat kısa süre sonra Samsung’un söz konusu güncellemeyi yeniden yayınladığını da biliyoruz.

Asus Zenfone 3 Güncellemeleri Yayınlayacak Mı?

3 farklı akıllı telefon devinin de ardı ardına güncellemelerinin durdurulmasından sonra bir kez daha acaba Android Nougat sürümünde sorunlar mı var sorularını da akla getirmedi değil. Fakat benzeri bir durumun Samsung tarafından kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulması da gösteriyor ki yeni güncellemeler için daha çok markaların akıllı telefonlarında yaşanan bir uyum sorunundan bahsetmek daha doğru.

Yani Asus Zenfone 3 serisinde de yaşanan güncelleme sorunu da Android işletim sisteminden kaynaklı değil de markanın uyum sürecinde yaptığı bir hatadan kaynaklı olarak gösteriliyor. Tüm bunlarla beraber Asus Zenfone 3 için yeni güncelleme ne zaman yayınlanacak merak konusu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler