Apple’dan Tidal Hamlesi

Apple son dönemde akıllı telefon teknolojileri için yeni uygulama arayışı içerisine girdi. Ajanda uygulamaları, planlama uygulamaları, müzik uygulamaları gibi ana uygulamalarda kullanıcıların sadece Apple markalı uygulamaları kullanmasını isteyen teknoloji devi bu alanda yeni yatırımlarda yapmaya başladı. Son olarak Apple Music ile adını duyuran ve kendi müzik uygulamasını yayınlayan Apple’ın müzik alanında sadece bununla sınırlı kalmayacağı da ortaya çıktı. Zira firmanın yeni atılımları hakkında sızıntı haberleri hızla gelmeye devam ediyor. Bu kez gelen haberlere göre Apple Tidal uygulamasıyla yeni bir anlaşmaya girecek.

Yakın Zamanda Jay-Z Satın Almıştı

Öncelikle Tidal’in nasıl bir uygulama olduğundan bahsetmek gerekiyor. Tidal tıpkı diğer müzik uygulamaları gibi kullanıcıların çevrim içi müzik dinleyebilecekleri bir platform. Tabi uygulamanın bazı avantajları diğer uygulamalardan ayrılmasını da sağlamıyor değil. Özellikle ses kalitesinde oldukça iyi çözümler sunması buna ek olarak müziklerde altyazı desteği vermesi gibi ayrıcalıkları olan Tidal yakın zamanda da yine ünlü şarkıcı Jay-Z tarafından satın alınmıştı. Yapılan satın alma işlemiyle beraber uygulamanın çok daha yüksek bir yere geleceği düşünülürken durum ise tam tersi bir şekilde işlemişti. Jay-Z’nin uygulamasına dünyaca ünlü yıldızlarda eşlik etse de Tidal bir türlü istenen yükselişi yakalayamadı. Bununla beraber sürekli uygulamanın CEO’su de değişti. Şimdi ise Apple ile anılan uygulamanın satılıp satılmayacağı gündemde.

Tidal İlişkiyi Yalanladı

Tüm bunlarla beraber Apple tarafından satın alınacak iddiaları için ilk açıklamada geldi. Resmi kanallardan yapılan açıklamayla beraber Apple’a satılacak iddiaları ilk ağızdan yalanlandı. Fakat yapılan yalanlamaya rağmen hala bazı güvenilir kaynaklar satışı gerçekleşeceği konusunda paylaşımlar yapmaya devam etti. Söz konusu satışı gerçekleşip gerçekleşmeyeceği merak konusu olurken bu açıklamanın ardınsan başka bir iddia daha geldi. Bu kez gelen iddiaya göre Apple’ın uygulamayı değil uygulama içerisindeki sistemi satın alacağı ve uygulamanın tüm bu özelliklerinin kullanılacağı yönünde haberler ortaya çıkmaya başladı. Hangisi iddia gerçeği yansıtıyor? Satışın gerçekleşme ihtimali ne? Bilinmez ama Apple’ın daha uzun süre bu şekilde yeni uygulamalarla gündeme geleceği kesin. Zira yeni politika bu yönde.

Popüler Haberler

İlgili Haberler