Apple Yeni Dosya Yönetici Sistemine Geçiyor

Akıllı telefonların dev markası Apple geçtiğimiz günlerde bir dizi yeni güncelleme yayınladı. Yayınlanan tüm bu güncellemeler ile beraber Apple’ın bazı yeni sistemlere geçiş yaptığını da görebiliyoruz. Öncelikle akıllı saatler için bir hayli konuşulan tiyatro modu iddiaları, ardından yeni kablosuz kulaklıklar için sunulan kulaklığımı bu uygulamaları derken bunun yanında Apple’ın bazı sistemsel değişikliklere de gittiği ortaya çıktı.

Örnek vermek gerekirse artık iCloud depolama seviyelerini gösteren yeni ayar menülerini görmeye başladık. Bunun dışında analiz verileri bölümü gibi bir bölüm akıllı telefon ve tabletlere eklendi. Bu ve bunun gibi birçok sistemden bahsetmek mümkün. Şimdi ise Apple’ın son sisteminin Apple File System olacağı açıklandı.

Yeni Dosya Sistemi İle Geliyor

İlk olarak MacBook serilerinde göreceğimiz yeni özellikle beraber kullanıcıların dosya kayıtlarının çok daha hızlı bir şekilde işlenmesi sağlanacak. Şöyle ki eski sistemde belleklerde kullanılan sistemin performans konusunda yeterli değerli vermediğini gören Apple’ın artık yeni bir sisteme geçiş yapacağı ve bu sistemde de dosya işleme hızlarının sadece donanımsal olarak değil yazılımsal olarak da yükseltilmesinin de sağlanacağı düşünülüyor.

Apple

Hem yazılımsal hem de donanımsal olarak değiştirilen yeni sistemle beraber yazılım konusunda yapılan bu güncellemeler ise Apple ürünlerinin performanslarını daha önce olmadığı kadar artıracak. Özellikle MacBook serisi için çok yüksek performans elde edileceği düşünülüyor.

Apple Tüm Cihazlarına Uygulayacak

Yüksek hızda veri işleme teknolojisi olarak gösterilen yeni Apple File System teknolojisinin sadece MacBook ile sınırlı kalmayacağı da açıklandı. Bunun dışında markanın söz konusu teknoloji ile beraber tüm cihazlarına kısa süre sonra destek vermesi de bekleniyor.

Yani bu durumda da şu yorumu yapmak mümkün aslında Apple tüm cihazlarının da dahil olduğu yeni bir veri işleme teknolojisine geçiyor ki bu durumda da belleklerde yaşanan performans sorunlarının önüne geçileceği de düşünülüyor.

Tüm Apple ürünlerini hızlandıracağı düşünülen yeni teknolojinin tam olarak ne zaman kullanıma geçeceği konusunda net bilgiler bulunmuyor fakat Apple’ın son güncellemelerinin final sürümü ile beraber bu teknolojiyi de tam olarak geçiş yapması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler