Apple Stok Uygulamalar Kaldırılıp Tekrar Yüklenebilecek

Akıllı telefon üreticileri tarafından cihazlar satışa sunulurken telefonların içerisinde genel olarak üretici firma tarafından üretilmiş uygulamalar yüklü olarak gelir ve bu uygulamaların kaldırılması veya kaldırıldıktan sonra tekrar yüklenmesi mümkün olmamaktadır.

Apple tarafından geçtiğimiz günlerde tanıtımı gerçekleştirilen iOS 10 işletim sistemiyle birlikte bu problemin de kalıcı olarak ortadan kaldırıldığı dikkatlerden kaçmıyor.

iOS 10 Stok Uygulamalara Çözüm Getiriyor

iOS 10 işletim sistemine sahip akıllı cihazlarda stok uygulamalar sorunsuz bir şekilde kaldırılabilecek ve aynı şekilde kişilerin ihtiyaç duyması durumunda ise tekrar yüklenebilecek. Bilindiği üzere günümüzde birçok akıllı telefon modelinde kısıtlı depolama alanından dolayı problemler yaşanabilmektedir. Yeni özellik sayesinde iOS 10 ile birlikte stok uygulamalar kaldırılarak ekstra depolama alanı elde edilebilecek.

Hangi Uygulamalar Kaldırılabilecek?

Takvim, Mail, Hava Durumu, Harita, Videolar, Notlar, Müzik, Anımsatıcılar, iTunes Store, FaceTime, Borsa ve İpucu gibi uygulamaların tamamı rahatlıkla cihazlardan silinebilecek. Telefon ve mesajlar gibi temel uygulamalar ise hiç bir şekilde cihazlardan silinemeyecek.

Uygulamaların tekrar yüklenmesi için App Store’a giriş yapılmasının yeterli olacağı düşünülüyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler