Apple Pil Sorununu Çözemiyor

Hata düzeltmelerini içeren bir güncelleme olarak kullanıcılara sunulan iOS 10.2.1 uzun bir test sürecinden sonra geçtiğimiz Pazartesi yayınlanmıştı.

Ekim ayında yayınlanan iOS 10.1 güncellemesinden sonra kullanıcılar genel bir pil sorunu ile karşı karşıya kalmıştı. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus haricindeki modellerde pil seviyesi %30’a ulaştığı an cihazların kapandığı görüldü. Bazı kullanıcılar ise pil yüzdesinin %30’dan sonra %1’e düşmesi durumu ile karşılaştı. Her iki durumda da telefon şarja takıldığında pil yüzdesi %30 üzerinden artmaya başlıyordu.

Kullanıcıların çözüm beklediği süreçte sunulan iOS 10.2’de ise pil sorunu daha fazla kullanıcıyı mağdur etmeye başladı. Bu durumda Apple hata düzeltmeleri vaat ettiği güncellemesini 10.2.1’i geçtiğimiz Pazartesi kullanıcılarıyla paylaştı.

 

iOS 10.2.1 Batarya Sorununu Çözemedi

Apple’ın son güncellemesi iOS 10.2.1 ile kullanıcılarına çözüm vaat etse de iPhone’da pil sorunu devam ediyor. Birçok kullanıcı pil seviyesinin %30’a düşmesi ile telefonun kapandığını belirtiyor.

İddialara göre Apple, iOS 10.2.1’in testleri sırasında yayınladığı beta sürümlerde güncellemenin içeriği ve hata düzeltilmesi konusunda bilgi paylaşmadı. Apple’ın bu sorunu görmezden gelerek, çaba sarf etmediği de farklı iddialar arasında yerini alıyor.

Benzer bir iddia da Çin Tüketici Derneği’nden geldi. Apple, kullanıcılarının kablosuz iletişim için temel tüketici ihtiyaçlarını karşılamamakla suçlandı. Apple sorunla ilgili henüz bir açıklamada bulunmadı. iOS’un şu an test sürecinde olan 10.3 güncellemesinin ise herhangi bir iyileştirmeye sahip olup olmayacağı merak konusu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler