Apple Önemli İsimleri Bünyesine Katmaya Devam Ediyor

Apple son zamanlarda teknoloji dünyasının diğer önemli şirketlerinde çalışan isimleri kendi bünyesine katmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Spotify’dan önemli bir ismin Apple Music bünyesine katıldığını duyurmuştuk. Apple ara vermeden transferlerine devam ediyor. Bu sefer ise Amazon Fire TV’nin başında bulunan Timothy Twerdahl, Apple TV kadrosuna katılıyor.

Timothy Twerdahl, 2013 yılında Amazon beğenileri toplayan uygulaması Amazon Fire TV’de çalışmaya başlamıştı. Amazon Fire TV günümüzde çok beğenilen bir uygulama haline gelmesinde bu ismin çok önemli bir payı bulunuyor. Twerdahl’ın geçmiş tecrübelerinde Roku TV’nin geliştirilme sürecinin yanı sıra Netflix de yer alıyor.  Ayrıca, 2013 yılında Google tarafından satın alınan akıllı saat girişimi WIMM Labs de başarılı ismin geçmişi arasında yer alıyor. Şimdi ise Timothy Twerdahl, bütün bu tecrübelerini Apple TV için kullanmaya hazırlanıyor. Bu yeni transfer ile birlikte şu an Apple TV ekibinin başında bulunan Pete Distad görevini bırakıyor. Bu ismin hangi şirkete transfer olacağı ise merakla bekleniyor.

Apple TV İçin Yenilikler Bekleniyor

2015 yılından beri Apple TV tarafından yeni bir modeli sunulmadı. Yakın bir zamanda ise yeni bir güncelleme sayesinde TV uygulamasına ve tüm online yayın servislerine tek bir hesap üzerinden erişim sağlanacak.  Yeni bir model sunmayı planlayan Apple TV’nin çalışmaları bünyesine kattığı yeni isimden sonra daha da merak konusu olmaya başladı.

Popüler Haberler

İlgili Haberler