Apple Music, Spotify’ın Önemli İsmini Bünyesine Kattı

Online müzik servisleri arasında gittikçe büyüyen bir rekabet ortamı oluşmaya devam ediyor. Apple Music yokken Spotify diğer müzik servislerini geride bırakarak zirvedeki yerini sağlamlaştırmıştı. Tüm iOS ve macOS cihazlarında hali hazırda bulunan Apple Music dev bir ekosistemi de arkasına alınca, Spotify için bazı riskler ortaya çıktı. Apple şimdi de Spotify içerisindeki önemli bir ismi Apple Music bünyesine katmış durumda.

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre, Spotify’ın içeriklerinden sorumlu olan Steve Savoca artık Apple Music içeriklerini geliştirmek için çalışmalar yapacak. Steve Savoca’nın küçük ve bağımsız şirketlerle bağlantılar kurarak sevilen parçaları Apple Music kullanıcılarına sunmayı hedeflediği ifade ediliyor.

Savoca’nın geçmişine bakacak olursak, kendisi Spotify’ın Amerika’daki ilk ve en deneyimli ismi olarak biliniyor. 5 yıllık Spotify kariyerinde, Domino Records, Label Group ve London-Sire gibi firmalarla önemli bağlantılar kurduğu ifade ediliyor. Ayrıca Steve Savoca da bir müzisyen ve 90’lı yıllarda Werefrogs isimli bir grupta bateristlik yapmış.

Apple Music Kullanıcı Sayısını Arttırmayı Hedefliyor

Elde edilen son verilere göre Apple Music yaklaşık olarak 20 milyon ücretli kullanıcı kitlesine sahip. Bu sayı Spotify’da ise 40 milyon dolaylarında. Apple’dan Jimmy Lovine tarafından yapılan açıklamaya göre Apple Music yalnızca bir müzik platformu olarak kalmayacak. Orijinal televizyon ve ses içeriklerini bünyesine eklemek isteyen Apple Music’in bu olumlu gelişmeler sayesinde kullanıcı sayısını arttırmayı hedefliyor.

 

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler