App Store 2.0 Kazanç Oranlarını Artıracak

Uzun zamandır Apple’a yakınlığıyla bilinen haber kaynakları tarafından ortaya atılan iddialarda App Store için büyük bir değişiklik yapılacağı belirtiliyordu.

Ortaya atılan iddialardan sonra şimdilerde Apple tarafından App Store 2.0 sürümünün kullanıma sunulacağı açıklandı. Yeni uygulama mağazasında köklü değişikliklerin yapılacağı ve genel olarak mevcut uygulamaya göre daha pratik bir kullanıma sahip mağazanın tasarlandığı ifade ediliyor.

Uygulama ve Oyun Geliştiricilerine Müjde

App Store 2.0 uygulama mağazasının kullanıma sunulmasıyla birlikte uygulama ve oyun geliştiricilerine verilen payın artırılacağı da açıklandı. Şu an için ortaya çıkan bilgilerde oyun ve uygulama geliştiricilerin yüzde 85 oranında kazanç sağlayacakları, Apple tarafından sadece yüzde 15’lik bir kesinti yapılacağı görülüyor.

App Store Reklam Uygulaması Başlayacak

Uygulama mağazası içerisinde reklamların da yer alacağı belirtiliyor. Ücretli uygulamaların listelemesi yapılabilecek ve ilk sıralarda yer almak isteyen uygulama ve oyun geliştiricileri Apple reklamlarına başvurmak zorunda kalacak.

Onay Süresi Kısalıyor

Bilindiği üzere uygulama ve oyun geliştiricileri tarafından App Store onaylama süresinin oldukça uzun olmasından şikayet ediliyordu. App Store 2.0 ile birlikte bu onay süresinin de 48 saate kadar düşebileceği ifade ediliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler