Anonymous Bankalara Saldırmaya Başladı

Dünyanın en büyük hacker gruplarından biri olan Anonymous son günlerde giderek etkinliğini arttırmaya başladı. Bir dönem Rusya ile uçak krizi yaşadığımız zamanlarda ülkemize de saldırılar yapmış olan dev hacker grubu şimdilerde ise saldırılarını hızla arttırmaya başladı. Aslında son zamanlarda Anonymous tarafından yapılan açıklamalarda siber saldırıların arık IŞİD terör örgütüne yönelik yapılacağı duyurulmuştu. Nitekim bir dönemde terör örgütüne yönelik siber saldırılar yapılmıştı. Fakat yapılan bu saldırılardan sonra Anonymous bir kez daha hedef değiştirdi. Hacker grubu tarafından resmi bir açıklama yapılmasa da gelen saldırı haberleri artık Anonymous grubunun hedef değiştirdiğini kesin olarak kanıtladı. Zira Anonymous bu kez bankalara saldırdı.

Yeni Hedef Merkez Bankaları

Anonymous tarafından düzenlendiği düşünülen son saldırı Asya üzerine oldu. Verilen haberlere göre Güney Kore ve Endonezya tabanlı olan merkez bankalarına saldırılar yapıldı. Anonymous tarafından yapıldığı kesinleşen saldırılar sonucunda bankalara ait veri çalınıp çalınmadığı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı. Fakat bankaların resmi siteleri ve sistemlerinin çalışmaz duruma getirildiği kesinleşen bilgiler arasında yer aldı. Bununla beraber bankaların müşterilerinin bilgilerinin de ele geçirildiği düşünülüyor. Hesap bilgilerinin yanı sıra bankaların veri tabanlarına sızmayı da başaran Anonymous tüm sistemlere ne kadar zarar verdi ya da ne kadar parayı hesaba geçirebildi bilinmiyor.

Daha Öncede Saldırı Yapılmıştı

Bununla beraber yapılan saldırıların bir ilk olmadığı da ortaya çıktı. Güney Kore tarafından yapılan açıklamaya göre bu saldırı Anonymous tarafından yapılan ilk saldırı değil. Daha öncede DDOS saldırıları ve veri tabanlarına saldırılar yapıldığını belirten yetkililer yapılan tüm saldırıların tespit edildiğini de açıkladı. Yapılan açıklamaya göre daha önce yapılan saldırılarda kullanılan IP adresleri de tespit edildi. Fakat tespit edilen IP adreslerinin hangi merkezlerden kullanıldığı konusunda hala çalışmanın sürdüğü ve bu tespitin oldukça zor olduğu da açıklandı. Anonymous ise yaptığı açıklamalarda saldırıları kabul ederek saldırıların devam edeceğini açıkladı. Anonymous tarafından yapılan saldırılar nasıl engellenecek ya da hacker grubunun bir sonraki hedefi ne olacak merak konusu. Fakat dünyaca ünlü hacker grubunun geri bu konuda geri adım atmayacağına da kesin gözüyle bakılıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler