Remix OS İşletim Sistemi ve Remix Mini Nedir

Bilgisayarlarda tercih ettiğimiz işletim sistemleri arasında en popüleri Windows olsa da bu akıllı telefonlar ve tabletler için pek geçerli değil. Son zamanda akıllı saat/telefon/tablet cihazlarının popüler bir hale gelmesiyle beraber kullanıcı odaklı işletim sistemi olan Android, diğer akıllı cihazlarda kullanılması tercih edilerek zaten bilinen bir ara yüzü kullanıcılara sunmaya başlanmıştı. Bununla beraber bilgisayarlara da gelen Android işletim sistemi çeşitli alternatiflerinden olan Remix OS ile rahatlıkla kullanmanıza olanak sunuyor.

Remix OS Nedir?

Remix OS işletim sistemi, bilgisayar odaklı oluşturulmuş ve temelinde Android işletim sistemi yer alan bir yazılım olarak karşımıza çıkıyor. İçerisinde Google Play kütüphanesinde ki çoğu uygulamayı çalıştıracak mekanizmasıyla beraber, 3.parti uygulamaları da çalıştırabiliyor.

İşletim sistemini en ilginç tarafı ise Windows 10 tasarımına sahip bir arayüz ile geliyor olması! Keza Remix OS işletim sistemi Android 6.0 Marshmallow sürümünü ele alsa da adeta Windows 10 yazılımı kullanıyormuş hissiyatı veriyor. Bu da alışılagelmiş olan bilgisayar kullanımına önemli derecede yardımcı oluyor.

Remix OS nasıl kurulur sorusuna cevabı arıyorsanız, kendi sitesi üzerinden basit adımları takip ederek ulaşmanız mümkün. Ayrıca bu işletim sistemini kurmanız için 8 GB boyutunda bir flash belleğe gereksinim duyacağınızı da hatırlatalım.

remix-os-kurulumu-ve-ozellikleri-3

Remix Mini Nedir?

Remix Mini, isminden de ve popüler Mac mini ürünüyle benzerlik gösteren özelliklerinden anlaşılacağı üzere küçük bir bilgisayar olduğunu görüyoruz. Burada ilgi çeken nokta ise ürünün özellikleri ve fiyat etiketi! Cihaz üzerinde Remix OS 3.0 son sürüm bulunurken, bunun için ihtiyacınız olan en minimal sistem gereksinimleri bulunan bir küçük istasyon olarak yorumlamamız mümkün. Keza bu bilgisayar, sadece internet gezintisi veya basit seviyede Android uygulamalarını test etmenize yarayacaktır.

Remix mini üzerinde Wi-fi ve Bluetooth bağlantısı bulunuyor. Cihazda Allwinner markasına ait 1.2 GHz hızında çalışan bir işlemci yer alıyor. Cihazın 2 farklı versiyonu bulunuyor ve bunlar; 1 GB RAM ve 8 GB depolama birimi ile 2 GB RAM ve 16 GB depolama biriminden oluşuyor. Remix Mini fiyatı ise 2 GB RAM olan versiyonu için 50 dolar gibi bir fiyata sahip.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler