Pokemon Go Android ve İOS Güncellemeleri Yayınlandı!

Son ayın en çok konuşulan oyunu olan Pokemon Go, birçok firmanın Sanal gerçeklik sektörüne tekrar dönmesine ve ilerleyen teknolojilerin bu alanda önemli rol göstereceğini kanıtlayan bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Hile ve benzeri birçok durumunda ortaya çıkmasıyla beraber, dünya genelinde önemli haberlerin yayıldığı Pokemon Go oyunu, gün itibari ile yeni bir güncelleme aldı!

Bildiğiniz üzere konsol anlamında önemli işler yapan Nintendo firmasıyla beraber ortak çalışan Niantic Labs. ortaya Pokemon Go gibi muhteşem bir oyun çıkartarak başarılı bir girişim yapmış ve dünyada indirilen uygulama sıralarının başını çekmeye başlamıştı. Ancak bu uygulamanın Android ve İOS platformları için halen beta sürecinde yayınlandığını da unutmamak gerek. Firma kullanıcı verileriyle beraber yaptığı önemli güncellemelerle oyun içerisindeki açıkları kapatmaya devam ediyor.

Pokemon Go 0.31.0 Android Güncellemesi

Android kullanıcıları için cihaz, 30 temmuz ve 31 temmuz tarihlerinde farklı iki güncelleme alarak bazı sorunlardan kurtulmuş ve daha stabil hale gelmişti. İşte bununla alakalı detaylar aşağıda yer alıyor.

Pokemon Go 1.1.0 İOS Güncellemesi

Apple kullanıcıları için biraz daha farklı işleyen bu süreç, farklı bir ara yüzde olması sebebiyle farklı isim ve numarayla güncelleme aldı. Aynı güncelleme bu işletim sistemi içinde belirli sorunların giderilmesinde önemli rol oynuyor. İşte güncelleme ile gelen yenilikler…

Pokemon Go Güncellemesinde Neler Geldi!

  • Öncelikle oyun içerisinde farklı uyarı mekanizmaları geldiği görünüyor. Sinyal alınamadığında veya hızlı GPS yeri değiştiğinde uygulama, uyarı vererek bunu size bildirecek.
  • Uygulama ciddi miktarda RAM tüketme sorunu bulunuyordu. Bu bir nebze giderildiği söyleniyor.
  • Haritalar içerisinde önemli bug’lar kaldırıldı ve tüm özellikler görünür hale getirildi.
  • Oyun içerisinde yer alan yazım hataları düzeltildi.
  • Kullanıcı paneli üzerinden kıyafetlerimizi değiştirme seçeneği eklendi.
  • Aynı şekilde kullanıcı panelindeki madalyaların görüntüleri güncellendi.
  • Pokemonların bilgilerini gördüğümüz menüde önemli güncellemeler yapıldı.
  • En çok şikayetçi olunan konu olan ayak izi problemi düzeltildi. Pokemonların uzaklıklarını bu ayak izi mesafesiyle görmek mümkün.
  • GYM animasyonları eklendi ve şuan kullanılanlardaki grafik sorunları düzeltildi.
  • Savaşlarda pokemonların gelmemesi veya savaş esnasında pokemonların donma sorunları düzeltildi.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler