Moto Z Android Güncellemesini Sonunda Aldı

Akıllı telefon alanında yaptığı yatırımlarla beraber geri dönüş yapan firmalardan biri olarak dikkat çeken Motorola son olarak Lenovo ile girdiği iş ortaklığı sonucunda Moto Z akıllı telefonları ile gündeme gelmişti. Moto Z serisi akıllı telefonların piyasaya çıkması ile beraber marka beklenen geri dönüşü de yapmıştı.

Markanın elde ettiği bu geri dönüş ile beraber başarılı bir telefon ortaya koyması da beğeni toplayan bir başka detay olarak dikkat çekmişti. Yeni seri ile istediği satış rakamlarını da elde etmeyi başaran markanın tüm bunlarla beraber telefona gösterilen ilgiyi canlı tutmak için telefonun desteğini de kesmeyeceği ortay atılmıştı. Beklendiği gibi de oldu.

Moto Z Serisi İçin Yeni Güncelleme

İlk olarak Moto Z akıllı telefonlarının bu strateji göz önüne alınarak yeni sürüm güncellemeleri alacağı düşünülüyordu. Kısa süre sonra ise bu konuda Motorola resmi açıklamasını yapmış ve bu model için kısa süre içerisinde ise bir açıklama yapılarak yeni modelin Android Nougat güncellemesi alacağı kesinleşmişti.

Moto Z

Android Nougat güncellemesi alacak olması yeni akıllı telefonun desteğinin de gündeme gelmesini sağlayacağı gibi yeni seri akıllı telefonların bundan sonraki güncelleştirmeler için de yolunun açılmasını sağlayacağı düşünülüyordu. Fakat yapılan güncelleme açıklamasına karşın bir türlü yeni güncelleme hakkında çıkış tarihi açıklaması yapılmaması acaba güncelleme ertelendi mi sorularını akla getirdi.

Moto Z Güncelleme Sorunda Geldi

Bu noktada belirsizliğini koruyan güncelleme için ise sonunda beklenen haber geldi. Kısa süre önce yapılan açıklama ile beraber Moto Z serisi için Android Nougat güncellemesi yayınlandı. Telefonun çok daha kararlı hale gelmesini sağlayan yeni işletim sistemi güncellemesi ile beraber Moto Z serisine bir dizi yeni özelliklerde geldi.

Çoklu pencere desteği ve bunun yanında gelişmiş bildirim ayarları gibi ekstra özelliklere kavuşan telefonun güncellemelerinin ise kısa süre içerisinde tüm bölgeler için yayınlayacağı da ortaya çıktı. Şimdilerde bölge bölge yayınlanan güncellemenin tam olarak ne zaman yayınlanacağı ise merak konusu. Fakat yeni güncellemenin yayınlanmasının ardından tüm akıllı telefonlara da söz konusu güncellemenin kısa sürede gelmesi bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler