Lollipop Android’te Farka Gidiyor

Bu alandaki en ciddi etken üreticilerin Android güncellemelerini müşterilere geç sunması olarak bilinrken, buna yönelik kullanıcıların Android alanında genel bir mutluluk ve memnuniyeti de söz konusu görünüyor. Android işletim sisteminin müşterilerine yönelik yayınlanan son açıklamada Android 5.0 Lollipop versiyonunun zirveye çıkarak belirgin bir fark attığı belirtildi. Bununla beraber güncellemelerin üreticiler klasmanında geç gelmesi bile bir problem teşkil etmediği belirtiliyor.

Google sahasında piyasaya giriş gerçekleştiren Android işletim sistemi olarak Android 5.0 Lollipop şu an bile liderliğini korumaya devam ediyor. Fakat diğer rakipleri için üzülerek söyleyebiliriz ki Lollipop hala önde yer almakta. Bilinen bu konu üzerinde Android 6.0‘ın Android 5.0’ı sıkıştırması bekleniliyordu. Android için ortaya çıkan son detaylı raporda kullanım oranları ortaya konulurken, Android 5.0 Lollipop’un kullanım oranı %35 olarak belirtildi. Android 5.0 Lollipop’un daha çok eski telefonların kullanılması ya da üreticilerin yeni güncellemeleri erken vermemesinden ötürü kaynaklandığını tahmin ediyoruz. Neticesini vurgulayacak olursak Android Lollipop sürümünün yakın süre içinde daha da artacağını ifade etmeli fakat gelecek sene yeni sürümlerinde daha kabul göreceğinin de altını çizelim.

Üretici firmaların güncellemeleri geç vererek veya hiç vermeyerek Lollipop sürümünün yüksek kullanım oranına sahip olmasını gerçek bir başarı olmadığı belirtelim.

Popüler Haberler

İlgili Haberler