Google Cardboard Camera’yı Geliştiriyor

Google tarafından 360 derecelik sanal gerçeklik görüntü tasarımı büyük merak uyandırırken Cardboard Camera çalışması şu aşamaya kadar yalnızca Android tabanında yer alıyordu. Fakat Google sonuç olarak bu uygulamanın iOS versiyonunu da hazırlamayı başardı.

Bu önemli yeni uygulamanın hizmetinde tüm sevdiklerimize ziyaret etmiş olduğunuz güzel mekanları bütün boyutlarıyla gösterme imkanı sağlamakta. Tabi bununla beraber uygulama görüntüleri Android’in genel fotoğraf galerisi tabanından  gösterirken, yeni versiyon her bir görüntü ya da koleksiyon için çok ciddi bağlantılar kurma ve bunları görseli yansıtma fırsatı sağlıyor.

Cardboard Camera uygulaması profesyonel seviyede bir VR kamera sistemi ile hizmet vermese de Google’ın kamerayı hafifçe, dairesel eksende çevirerek çekim yapmayı amaçlayan ve çekilen kareleri peş peşe ekleyen Fotoğraf Küreleri planlamasının  VR versiyonu olarak da düşünülebilir. Bu güzel uygulamayı ilerleyen dönemlerde hangi aşamada geliştireceği ise şimdiden merak konusu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler