Google Android 7.1 İçin Sinyal Verdi!

Yaklaşık 1 ay önce gündeme gelen Android Nougat güncellemesi, Google tarafından yapılan açıklamalar ile beta sürecinde olduğu ve Nexus cihazlarda test edildiği açıklanmıştı. Bununla beraber geçtiğimiz birkaç gün içinde bazı cihazlarına güncellemeyi vereceğini ve bunun haricinde standart telefon üreticileri içinde güncellemenin yayınlanabileceğini duyurmuştu.

Bu açıklamadan kısa bir süre sonra Android 7 Nougat güncellemesi Nexus 6P, Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 9, Pixel C cihazları için yayınlandı. Bu cihazların yanı sıra ülkemizde çok tercih edilen ve kullanılan General Mobile 4G markası içinde güncelleme yayınlandı. Cihazlar için bu güncellemenin stabil olup olmadığı şu anlık bilinmiyor. Ancak telefon markalarının çıkması muhtemel sorunlara karşı küçük güncellemeler ve düzeltmelerle bunu fixlemeleri bekleniyor.

Nougat tam yayınlanmadan Android 7.1 için hazırlıklar başlandı!

dff9efc1fc28b26ed2c75ca314ea6320a6c1b5b0

Google tarafından özel olarak sunulan Android 7 Nougat işletim sistemine sahip Nexus cihazlar haricinde pek çok marka halen bu güncelleme konusunda bir adım atmamışken ilginç bir haber yayınlanmaya başlandı! Google kullanıcılara daha yeni yeni sunduğu ve neredeyse tüm Android kullanıcılarının daha tanışmadığı Android Nougat güncellemesinin ardından yeni bir güncellemen sinyali ortaya çıktı!

İnternet sitesinde Google güncelleştirmeleri ile ilgili panel aracılığı ile Nougat güncellemesini seçmek için açıldığı liste içerisinde Android 7.1 ile ilgili bir satırın olduğu görüntülendi. Şuan piyasada bulunmayan bir işletim sistemi olarak Android 7 güncellemesinden birkaç gün sonra böyle bir adım atılması, insanları şaşkına uğrattı.

Yapılan tahminlere ve konuşmalara göre Android 7.1 işletim sistemi belki O ile başlayacak yeni bir kapsamlı güncellemeyi temsil ediyor olabilir. Bununla alakalı tahminler ve konuşmalar bulunuyor. Ancak tahminimizce böyle bir durum söz konusu değil. Çünkü Android 7 işletim sistemi daha tam haliyle yayınlanmamış ve kullanıcılara sunulmamışken böyle bir atılım, saçma ve gereksiz olacaktır. Ancak yine de neler olacağı şu anlık bilinmiyor. Bizce ise bu Android 7.1 güncellemesi, Nougat için devam niteliğinde olacak bir sürüm olarak görünüyor. Bu güncelleme Nougat ile yaşanan sorunların çözülmüş halini kapsayacak kapsamlı ancak yeni bir İşletim işletim sürümü olmayacak bir ara güncelleme şeklinde geleceği tahmin ediliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler