Android Nougat Gizli Özelliği Ortaya Çıktı

Google tarafından geliştirilen mobil işletim sistemi Android her geçen yıl biraz daha kararlı bir hale geliyor. Hemen her sene Android için yeni bir sürüm duyurusu yapan Google, bu senede pazarın en büyük kullanım oranına sahip işletim sistemi için yeni versiyon açıklamasını geciktirmeden yaptı. Android 7.0 sürümü olarak duyurulan yeni işletim sistemi için bir ilki de deneyen Google bu işletim sisteminin adını ilk kez anket yaparak kullanıcıların belirlemesini istedi. Android 7.0 için açıklanan isim ise Android Nougat olmuştu. Yine bir tatlı ismi ile kullanıcıların karşısına çıkacağı kesinleşen Android 7.0’a ilişkin yeni detaylarda gündeme gelmeye başladı.

Android Nougat Gizli Özelliği Ortaya Çıktı

Bu noktada Google’ın artık bir gelenek haline dönüştürdüğü Android gizli menüsü bu seride de aynı şekilde korundu. Android Nougat için ortaya çıkan gizli menünün ise detayları şöyle, öncelikle gizli menüye girebilmek için bir önceki serilerde de kullanılan yöntemi kullanmak gerekiyor. Google bu konuda her hangi bir değişikliğe gitmemiş. Yani ilk olarak telefonun hakkında bölümünden Android sürüm bilgilerini görüntülememiz ve Android sürüm bilgisine tıklamamız gerekiyor. İki kere üst üste tıklama durumunda ise her zaman olduğu gibi bir kez daha Android gizli menüsü karşınıza gelecektir. Android Nougat için belirlenen gizli menüde ise karşınıza kedi kafası çıkıyor.

Android Nougat Desteği Gelmeye Başladı

Artık gizli özellikleri bile yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlayan Android Nougat için telefon destekleri de açıklanmaya başladı. İlk olarak HTC firması tarafından açıklanan Android Nougat desteği daha sonra Asus, şimdilerde ise Samsung’un gündemine geldi. Henüz Android 6.0 versiyonu tam anlamıyla piyasaya sürülmemişken Android Nougat için çalışmalarında şimdiden başladığını da belirtelim. Tabi bu çalışmalarla beraber bir önceki seri olan Android 6.0’ın kullanım oranlarının nasıl değişeceği de bir başka merak konusu oldu. Zira şuan için bir önceki seride kullanım oranı %13 civarlarında seyrediyor. Doğrudan bir üst versiyonun kullanımına geçilmesi bu oranı da epey bir aşağıda tutacak gibi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler