Android N’in İsmi Nutella Mı Oldu?

Hatırlanacağı üzere Google Android tarafından geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden yapılan paylaşım sonrasında Android kullanıcıları tarafından yeni sürümün isminin ne olacağı büyük bir merakla beklenmeye başlandı.

Önceden Karar Verilmişti

Twitter üzerinden yapılan paylaşımda birkaç hafta içerisinde Android N olarak gün yüzüne çıkarılan yeni sürümün resmi isminin açıklanacağı belirtilmişti. Kısa bir süre önce Google tarafından isim ile ilgili tavsiyeler toplansa da uzun süreden beri Nutella ismine karar verildiği iddia ediliyor. İsim tavsiyesi toplanmasındaki temel amacın ise Android N versiyonunun gündemde kalmasını sağlamak olduğu ifade ediliyor.

Android Nutella Resmen Açıklandı Mı?

Android N’in isminin Nutella olacağıyla ilgili iddialar güçlenmeye başlasa da şu an için isminin ne olacağıyla ilgili Google tarafından yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor. Fakat Google bünyesinde görev alan oldukça üst düzey yöneticilerin de Nutella ismini telafuz etmesi üzerinde Android Nutella dışında başka bir ismin tercih edileceği düşünülmüyor. Ortaya atılan yeni iddiaların ardından zaman kaybetmeden Google tarafından bir açıklama yapılması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler