Android N Sürümünün İsmi duyuruldu!

Akıllı telefonların bir nevi aklını oluşturan işletim sistemlerinden Android için önemli haber! Google I/O 2016 etkinliğinde Android N için önemli bilgilerin paylaşıldığını hatırlıyorsunuzdur. Ayrıca Google tarafından güzel bir girişim ile Android N için isim önerileri alması, kullanıcıları bu sürüme olan ilgisini arttırmıştı. Şimdi ise bu sürüm için detaylar yayınlandı!

Android Namık 7.0 Ümitlendirmişti

Ülkemizde eğlence üzerinde aktivite yapmakta olan gruplardan birisi olan inci sözlük ve ekşi sözlük gibi mecralar tarafından üretilmiş olan Namık ismi, aslında oldukça güzel ve kulağa hoş gelen bir isimdi. Büyük bir kitle ile Google tarafından açılan Android N önerisi sayfasından önemli bir istek oluşturmuştuk. (Biz isteyince Eyfel Kulesi Kırmızı Beyaz bile oluyor! )

Ancak tabi ki bu isteklerin karşısından araştırma yapan Google, bunun bir tatlı ismi olmadığını ve troll amaçlı olduğunu öğrenince, bu ismi alternatifler arasından çıkarmıştı. Bizim için kısa sürelide olsa güzel ve umut verici bir zaman dilimiydi diyebiliriz.

namik-kaybetti-android-n-in-adi-resmi-adi-aciklandi-705x290

Android Nutella Troll Amaçlı mıydı?

Android 4.4 sürümü ile Kitkat çikolata markasını alan Google, önümüzdeki sürümler içinde bir tatlı isminin yanında, o tatlı üreticisinin de ismini alabileceğini bize göstermişti. Yapılan bazı haberler ile Android N sürümünün ismi Nutella olması bekleniyordu. Google Android Biriminin başkan yardımcının twitterda paylaştığı Nutella fotoğrafları, bizi Android Nutella 7.0 sürümüne inandırmıştı. Ancak yayınlanan gelişmelere göre bununda aradıkları isim olmadığını gördük.

Android Nougat 7.0 Sizlerle!

Android N sürümünün adı resmi olarak yayınlandı. Kesin olarak Android 7.0 Sürümü için verilecek olan adın ismi “Nougat” olacağı belirlendi. Bu ismin tanıtımı için ise tercih edilen mekan olarak Snapchat platformu tercih edilmiş oldu.

Snapchat üzerinden yayın ile insanlar ilk başta Android N için çıkacak olan ismi, sizin de tahmin edeceğiniz üzere Nutella olarak bekliyordu. Bazılarına göre bu marka ile anlaşamadıkları için tercih etmediklerini söyleniyor.

Ülkemizde  “Nuga” olarak bilinen bu tatlı; bal, şeker ve vanilya gibi karışımlarla oluşturulmuş bir tür helva çeşidi. Şimdiden söyleyelim Android Nougat İşletim sisteminin okunuşu ise Android “Nugat” olarak telaffuz edilebilir.

Popüler Haberler

İlgili Haberler