Android N İçin İsim Detayları Ortaya Çıkıyor

Google’ın yaptığı en büyük yatırımlardan bir tanesi akıllı telefon yazılımları alanında yapılan yatırımlar oldu. Zira dev şirketin bu alanda yaptığı yatırım aslında tüm akıllı telefonların kullanımını etkiledi. Çünkü dünya üzerinden akıllı telefonların büyük çoğunluğunda Google tarafından geliştirilen Android işletim sistemi kullanılıyor. Google gibi bir marka tarafından geliştirilmesi ve bunun yanında dev uygulama desteği sayesinde en ünlü akıllı telefon üreticileri de bu işletim sistemini tercih etmeye başladı. Sektörün büyük bir çoğunluğu tarafından kabul görmüş olan işletim sisteminin bir diğer avantajı ise Google tarafından sürekli güncelleniyor olması. Zira çıkan her yeni sürüm yeni bir teknolojiyi kullanıcılar ile buluşturuyor. Bu sayede Android güncelleme desteği alan akıllı cihazların kullanım ömrü de çok daha fazla arttırılmış oluyor. Haliyle bir yandan da Google’ın yeni çıkaracağı Android sürümleri de merakla bekleniyor. Bu noktada Google’ın son verdiği habere göre ise yakında kullanıcılar Android N ile karşılaşacak.

Android N İçin İsim Tartışmaları Devam Ediyor

Bu zamana kadar hemen her Android sürümünde tatlı isimleri kullanan Google’ın yeni seri işletim sisteminde ise nasıl bir isim tercih edeceği merak konusu oldu. Zira geçtiğimiz dönemlerden farklı olarak bu dönem ilk defa Google’ın tatlı isimlerini tercih etmeyeceği iddia edilmişti. Ortaya atılan iddialar ise yavaş yavaş asılsız olarak nitelendirilmeye başlandı. Çünkü artık neredeyse Android N sürümünün adının Nutella olacağı kesinleşti.

Bu Kez De Çikolata İsmi

Dünyanın en çok tüketilen çikolata markalarından biri olan Nutella isminin Android N için tercih edilecek olan isim olacağı hemen her alanda yayınlandı. Fakat henüz Google bu konuda resmi bir açıklama yapmadı. Üstelik Google’ın bu kez Android N için isim anketi yapması da dikkatlerden kaçmadı. İlk defa böyle bir uygulamaya da başvuran Google’ın anket sonuçları da Nutella’yı işaret etmeye başladı. Bu konuda yapılacak olan resmi açıklamanın ise merakla bekleniyor. Henüz açıklamanın ne zaman yapılacağı ya da yapılıp yapılmayacağı da belli değil. Yapılan tanıtımla beraber Android N için düşünülen adı görmüş olacağız.

Popüler Haberler

İlgili Haberler