Android 8.0 Sürümünün Adı Oreo Olabilir

Android 7.0 Nougat sürümü yayınlanmadan önce güncellemenin Nutella adıyla geleceği söylentileri çıkmıştı. Yıllar önce ise Android 4.4 KitKat adı ile duyurulmuştu. Google’ın buna benzer bir ismi 7.0 sürümünde de kullanması beklenmişti. Şimdi ise gözler Android 8.0’a çevrilmiş durumda, güncellemenin adının Oreo olması bekleniyor.

Bilindiği üzere Android sürümlerinin isimlendirilmesi harf sırasına göre yapılıyor. Ayrıca her sürümün ismini bir tatlıdan aldığını da hatırlatalım. Bu durumda sıradaki sürüm olan Android 8.0’ın “O” harfiyle başlayan bir tatlı ismi olacağı biliniyor. İsim konusunda ise Oreo ihtimali oldukça ön plana çıkıyor.

Google’ın Android, Chrome OS & Play servislerinin başkan yardımcılığını üstlenen Hiroshi Lockheimer’ın Twitter üzerinden paylaştığı Oreo görseli, pek çok kişi tarafından ilgi gördü. Bu görsel herkes için yeni sürümün isminin Oreo olacağını çağrıştırdı.

Ayrıca Android 9.0 sürümünün de P harfi ile başlayan bir isme sahip olacağını biliyoruz. Hiroshi Lockheimer’ın Pocky isimli bir çikolatanın görselini paylaşıp altına 2018 yazması da şimdiden herkesi heyecanlandırmış durumda. Şimdiden Android 9.0 sürümünün adının Pocky olacağını düşünmek için ise erken oldukça erken çünkü bu tweet basit bir şakadan ibaret de olabilir.

Android 8.0 sürümünün adını öğrenmemize ise çok az kaldı. Mart ayında düzenlenecek olan Google I/O’da yeni sürüme dair bütün merak edilenler ortaya çıkacak.

 

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler