Android 7.0 Nougat Geliyor

Google tarafından geliştirilen mobil işletim sistemi Android, dünya üzerinde birçok akıllı telefon markasının tercih ettiği işletim sistemi olarak biliniyor. LG, Asus, HTC, Samsung kısacası sektörde adı gelen birçok ünlü firmanın Android işletim sistemi tercihi yaptığını biliyoruz. Bu yönü ile mobil işletim sistemleri alanında liderliği de elinde bulunduran Android’in bu ilgiyi korumak için sürekli olarak değişen şartlara göre güncellendiğini de biliyoruz. Özellikle son dönemde Google’ın mobil işletim sistemlerine daha fazla yönelmesiyle beraber Android işletim sisteminin ardı ardına yeni sürümlerini görmeye başladık.

İlk olarak Android 6.0 Geldi

Öncelikle yeni nesil işletim sistemi olarak adlandırılan Andrıoid 6.0 ile yeni sürümlerde büyük değişiklikler yaşanmaya başladı. Çok daha işlevsel bir kullanıma kavuşan Android 6.0 ile beraber artık yavaş yavaş mobil ara yüzlerde değişmeye başlamıştı. Bu değişim son versiyon olan Android 7.0 Nougat için de geçerli oldu. Samsung başta olmak üzere birçok akıllı telefon markasının tercih ettiği işletim sistemi olarak haberleri yapılan Android 7.0 Nougat ile hangi menülerin nasıl değişeceği de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Özellikle Android 7.0 Nougat ile beraber artık ara yüz tasarımlarında büyük oranda değişiklikler yapılacağı da belirtildi.

Google Menü Tuşlarını Değiştiriyor

Bu noktada Google’ın yeni sürümle beraber ilk olarak ara yüz üzerinde menü tuşları değiştireceği belirtildi. Google tarafından gelen haberlere göre yeni işletim sistemiyle beraber sanal tuşlar da değişecek. Özellikle home tuşu için Android 7.0 Nougat artık animasyonlu sistemler kullanacak. Yani kullanıcılar sanal home tuşuna bastıktan sonra artık kısa yol tuşlarının yer aldığı mini bir animasyon ile karşılaşacak. Samsung, HTC, Asus gibi dev markaların yeni tuşları ve Android 7.0 Nougat ile gelen yeni ara yüzü nasıl değiştireceği ise merak konusu oldu. Zira bu dev markaların Android işletim sistemini kendi telefonlarına göre özelleştirdiği ve ara yüz değişiklikleri de yaptıklarını biliyoruz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler