Android 4.0 İçin Yeni Haber

Akıllı telefonlar üzerinde kullanılan işletim sistemleri arasında en çok tercih edilenlerinden biri Android işletim sistemi olarak biliniyor. Kullanım verilerine de bakıldığı zaman sektörde ilk sırada yer alan mobil işletim sistemi son olarak ise Android N ile gündeme gelmişti. Serinin 7.versiyonu olan Android N ile beraber çok daha kullanışlı hale gelen mobil işletim sistemi son dönemde de bu şekilde kullanıcılardan epey bir ilgi çekmeye de başladı. Sadece Android N işletim sistemi ile değil Android 6 sürümüyle de büyük oradan beğeni toplayan mobil işletim sistemi eski sürümleri için ise yavaş yavaş yeni detaylarda ortaya çıkmaya başladı.

Android 4.0 Destekleri Kesiliyor

Bununla beraber son versiyonun yayınlanmasının hemen ardından eskimeye başlayan önceki sürümler için ise artık yavaş yavaş uygulama desteklerinin de kesilmeye başladığı haberleri geldi. İlk olarak 3.parti uygulamaların destekleri yavaş yavaş kesilmeye başladı. Oyun ve mobil uygulama alanında sürekli olarak eski sürümlerin desteklerinin kesilmesiyle beraber artık resmi uygulamaların da destekleri de kesilmeye başladı. Bu noktada Google’ın da yavaş yavaş destekleri de kesmeye başladığını da söylemek gerekiyor. Son olarak ise Google’ın depolama alanı olarak bilinen ve Android kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulan Drive hizmetinin de artık yavaş yavaş eski sürümler için desteği keseceği ortaya çıktı.

Drive Desteği Son Buluyor

Bu noktada açıklanan son bilgilerle beraber Google’ın artık 4.0 versiyon Android işletim sistemi için Drive desteğini de tamamen kapattığı da ortaya çıktı. Sadece sürümün eskimesinden kaynaklı olarak desteğin kestiğini açıklayan Google’ın bu açıklamasından sonra sürüm desteklerinin yavaş yavaş kesilmeye de devam edeceği de açıklandı. Bu noktada Google’ın bir sonraki sürüm içinde yakın zamanda Drive desteğinin kesileceğinin açıklanması da bekleniyor. Son olarak Android 5.0 için Drive desteğinin de bir süre sonra kesileceği de düşünülüyor. Fakat henüz bu konuda da resmi bir açıklama yapılmadığını da belirtelim.

Popüler Haberler

İlgili Haberler