Amazon Skype’a Rakip Oluyor

Amazon son zamanlarda teknoloji dünyasında yükselişe geçmiş durumda. Dünyanın en iyi markalarından biri haline gelen şirketin önümüzdeki senelerde zirveyi zorlayacak hamleleri bulunuyor. Amazon farklı alanlara da yönelerek yeni ürün ve servisleriyle kendisini gösterme çabasına hız kesmeden devam ediyor. Amazon Echo ve drone kullanarak teslimat gibi projeleriyle gündemden düşmeyen şirket şimdi de Skype’a rakip olma hazırlığı içinde.

Amazon’un yeni platformu Amazon Chime, Skype’a karşı oldukça iddialı bir rakip olacak. Amazon tarafından yayınlanan videoda ve yapılan açıklamada mevcut konferans uygulamalarının yetersiz bulunduğu ifade ediliyor. Şirket bu uygulamaların görüntü kalitesini, özelliklerinin yetersizliğini oldukça eksik buluyor ve bu sebeplerle iletişimin zor olduğunu belirtiyor. Ayrıca Amazon diğer uygulamaların arayüzünü oldukça sert bir şekilde eleştiriyor. Sunulan karışık arayüzler ile uygulamaların kullanıcılara pratik çözümler yerine oldukça zorluk çıkardığı ifade ediliyor.

Amazon Chime Oldukça İddialı

Amazon tüm bu problemleri göz önünde tutarak geliştirdiği Amazon Chime ile oldukça başarılı bir girişim olma iddiasını taşıyor. Yapılan açıklamaya göre Chime oldukça kullanışlı ve anlaşılır bir arayüze sahip böylece kullanıcıların konferans görüşmeleri kolay bir biçimde gerçekleşiyor. Uygulama yüksek ses ve görüntü kalitesi ile hem sesli hem görüntülü görüşme imkanı sunuyor. Ayrıca geliştirilen ekran paylaşımı teknolojisi ile görüşmelerde konuları daha anlaşılır hale getirmek de mümkün. Skype’a oldukça iddialı bir rakip olacak Amazon Chime için üç farklı üyelik tipi mevcut. İlk üyelik tipine aylık 2.50 dolar ödeme yaparak sahip olabilirsiniz fakat ekran paylaşımı veya çoklu konferans gibi özellikleri kullanmak istediğinizde 15 dolara kadar artan üyelik tiplerinden birini tercih etmeniz gerecek.

Popüler Haberler

İlgili Haberler