iOS 11 Haziran’da Tanıtılacak

Apple, bu yıl gerçekleşecek olan WWDC 2017 etkinliğinin net tarihini resmi olarak açıkladı. Yapılan açıklama göre bu yıl 5-9 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan Dünya Geliştiriciler Konferansı, San Jose şehrinde bulunan McEnergy Convention Center’da düzenlenecek. Apple’ın daha önceki WWDC konferanslarının San Francisco’da gerçekleştirildiğini de hatırlatalım.

Tüm İşletim Sistemlerinin Yeni Sürümü Tanıtılacak

Apple bugüne kadarki bütün işletim sistemlerinin yeni versiyonlarını geliştiriciler konferanslarında tanışmıştı. Bu doğrultuda WWDC 2017’de de iOS, macOS, watchOS ve tvOS işletim sistemlerinin yeni versiyonlarının tanıtılması bekleniyor. Özellikle merakla beklenen iOS 11 ve macOS 10.13 güncellemeleri hakkındaki tüm yeniliklerin duyurulacağı WWDC 2017’nin kayıtları ise 27 Mart tarihinde alınmaya başlanacak. Apple’dan etkinlikle ilgili ilk açıklamayı pazarlamadan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Phil Schiller yaptı. Yapılan açıklamaya göre bu yıl düzenlenecek etkinliğe 1000 mühendis ve 5000 geliştirici katılacak. Biletlerin satış fiyatı 1599 dolar olarak belirtilirken tıpkı daha önceki etkinliklerde olduğu gibi biletlerin kısa bir süre içerisinde tükenmesi muhtemel. Açıklamada, teknolojinin tek başına yeterli olmadığının altı çiziliyor. Bu doğrultuda düzenlenecek etkinlikte bir çok farklı perspektifi ve yeteneği temsil edecek kişilerin etkileşim halinde olması amaçlanıyor.

Apple CEO’su Tim Cook ve beraberinde diğer Apple yöneticilerinin de katılacağı WWDC 2017’de ayrıca dikkat çekecek konuk katılımcılar da yer alacak. Bu sene WWDC 2017’de bir çok özel etkinliğin gerçekleşeceğine dair haberler de teknoloji dünyasında yer almaya başladı.

 

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler