Anasayfa » Mobil » Whatsapp’tan Tepki Üzerine Geri Adım!
Mobil

Whatsapp’tan Tepki Üzerine Geri Adım!

WhatsApp’ın geçtiğimiz günlerde Snapchat ve Instagram’daki hikaye özelliğini bünyesine katması, sosyal medyada yoğun şekilde tenkit edilmişti. Şirket, bu reaksiyonların hemen peşinden geri vites yaparak ‘yazılı durum güncellemesini’ geri getiriyor.

WhatsApp, geçtiğimiz haftanın sonlarına doğru uygulamanın ‘durum bölümünü güncelleyerek tıpkı Instagram ve Snapchat’tekine benzer bir özellik getirmişti. Bu bölüme ‘Hikaye’ özelliğini entegre eden WhatsApp, bu sefer kullanıcılar tarafından çok ağır tenkit edilmişti. Reaksiyonlar güncellemenin geldiği günden beri bitmek bilmeyince şirketin bu bilhassa alakalı geri adım atmaya niyetli olduğu ortaya çıktı.

whatsapp
whatsapp

Gelen haberlere göre WhatsApp’ın bir sonraki güncelleme ile yazılı durum bölümünü tekrar aktifleştirebileceği söyleniyor. WABetaInfo’nun Twitter sayfasından paylaştığı bilgiye göre WhatsApp, ‘Tagline’ ismini verdiği bu bilhassa yazılı durum güncellemesini geri getiriyor. Edinilen bilgilere göre kullanıcılar, yeni gelecek özellik sayesinde tıpkı eskiden olduğu gibi yazılarla ve emojilerle durum güncellemesi yapabilecekler. Uygulamanın beta ekran görüntülerine baktığımızda, metin vaziyeti özelliğinde büyük bir farklık yapılmayacak ve yeni özellik, birkaç gün önce gelen hikaye özelliğinin yanında yer alacak.

Kullanıcılar, yeni özelliğe saklılık ayarların erişip ihtiyaç duyulan tertip etmeleri yapabilecekler.

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıkla

Sosyal Medya Hesaplarımız

Trend Video

Webtekno Paylaşımıdır