Anasayfa » Mobil » Uber, Türkiye’de 3 Şehirde Kullanıma Sunuluyor!
Mobil

Uber, Türkiye’de 3 Şehirde Kullanıma Sunuluyor!

Uber, İstanbul Dışında Bodrum ve Çeşme'de de Kullanıma Sunuluyor!

Popüler taşımacılık hizmeti Uber, İstanbul’un dışında Bodrum ve Çeşme’de de yaz boyunca kullanılabilir.

Dünyanın en popüler taşımacılık uygulaması Uber, çıktığı günden itibaren ciddi kullanıcı sayısına ulaşmış konforlu, hızlı ve güvenilir taşımacılık hizmeti sunması ve aynı zamanda mobile bağlı yapısıyla birlikte dijital bir platform oluşturmuştur. 2010’lu yıllarda hizmette olmadığı ülkelerin fazlasıyla istediği bir servisti. 2012 yılında turistlik şehirlerde yaygın bir şekilde kullanılan Uber, Türkiye’ye ilk kullanımını 2014 yılında gerçekleştirmiştir.

Türkiye’de üç yıldır sadece İstanbul’da hizmeti olan Uber uygulaması, İstanbul’da bu süre içinde 3000’e yakın sürücü  ulaştı ve her geçen gün büyümeye devam ediyor. Böylece bir sürücü ağı oluşturdu. Şimdi ise Uber, Türkiye çalışmalarında oldukça önemli bir adım atarak ilk kez İstanbul dışında Bodrum ve Çeşme’de hizmet vermeye başladığını duyurdu.

Özellikle yaz sezonuna denk gelmesiyle birlikte turizmin yoğunluğunun fazla olduğu bölgelere hizmet verecek olan Uber, Bodrum ve Çeşme’de yaşayan vatandaşların yanı sıra bu bölgeye gelen ve şehrinde Uber kullanan turistlerin de tercih ettiği bir servis olmayı düşünüyor. Ayrıca Uber, Bodrum ve Çeşme’de yaz mevsimi boyunca hizmet verecek olmasıyla birlikte haziran ayının sonuna kadar tüm yolculuklarda başlangıca özel %20 indirim sağlayacak.

Uber’in İstanbul dışına açılması her ne kadar güzel  bir adım olsa da görünüşe göre uygulama sadece yaz sezonunda Bodrum ve Çeşme’de kullanılabilir olacak. Daha sonra Uber’in hizmetlerine tekrar sadece İstanbul ile devam etmesi bekleniyor.

1 Yorum

Yorum yapmak için tıkla

Sosyal Medya Hesaplarımız

Trend Video

Webtekno Paylaşımıdır