ZTE Gigabit Phone Dünyanın İlk Gigabit Bağlantılı Telefonu Olacak

Mobil cihazlarımızda internetin bir an olsun bile yavaşlaması keyfimizi kaçırıyor. Videoları hiç duraklamadan izlemeyi, bağlantılara anında erişebilmeyi, fotoğrafları ise direk yüklemeyi oldukça seviyoruz. Farkında olmasak da internet hızını son derece önemsiyoruz. Günümüzde internet hızları oldukça yüksek bir seviyeye ulaşmış olsa da bu hızı kullanma konusunda cihazlarımızın da payı büyük. Yani bizler interneti cihazlarımızın izin verdiği hızda kullanmak durumunda kalıyoruz. ZTE‘nin yeni akıllı telefonu ise internet bağlantısı konusunda tüm dünyaya bir ilki sunmaya hazırlanıyor. Yeni cihaz megabit yerine sağlayacağı gigabit internet bağlantısı ile devrimsel bir yenilik sunuyor.

ZTE‘nin yeni cihazı ZTE Gigabit Phone‘dan beklentisi oldukça fazla. Öyleki sunulacak olan gigabit internet bağlantısı cihaza adını vermiş durumda. 4K video kaydı yapabilen ZTE Gigabit Phone aynı zamanda 360 derece VR görüntüler de kaydedebilecek. Cihazın bulut depolama özelliği de son derece hızlı olacak.

Saniyede 1 Gigabit İndirme Hızı

ZTE Gigabit Phone‘un, LTE destekli X6 modem kullanan Qualcomm Snapdragon 835 işlemciden güç alması bekleniyor. Saniyede 1 Gigabit indirme hızı vaat eden cihazın başka bir işlemciye sahip olma ihtimali de bulunuyor. Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılacak olan cihazın Amerika ve Avustralya gibi internet hızı üst seviyelerde gelişmiş ülkelerde satışa sunulması bekleniyor. Cihazın çıkış tarihi ve satış fiyatı konusunda ise henüz net bilgiler bulunmuyor.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler