Yeni Nesil Exynos 9 İşlemciler Samsung Galaxy S8 İle Gelecek

Hakkında her gün pek çok haber çıkan Samsung Galaxy S8‘in Qualcomm Snapdragon 835 işlemci ile birlikte geleceği biliniyordu fakat günümüzde Qualcomm işlemciler sadece birkaç ülkede kullanılabiliyor. Exynos işlemciler ise Türkiye’nin de dahil olduğu çok geniş bir kesime hizmet veriyor. Samsung tarafından yayınlanan görsel sayesinde yeni nesil işlemci Exynos 9 resmen duyuruldu.

Samsung‘un resmi Twitter sayfasında paylaştığı görselde hiçbir detaya yer verilmedi. Yalnızca üzerinde Exynos yazan bir işlemci görseli ile Exynos 9 işlemci duyuruldu. Yeni nesil Exynos 9 işlemcinin, Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus‘ta yer alması bekleniyor. Samsung‘un büyük beklentilerle sunacağı yeni modelinde kullanılacak olan işlemcinin performansının üst seviyede olması bekleniyor fakat Snapdragon 835 ve Exynos 9 arasında bir performans farkı olup olmayacağı henüz merak konusu. Yakın zamanda Samsung Galaxy S8‘in gireceği benchmark testleri sonucunda ise bu farkı öğrenebileceğiz.

10 Nanometre Mimarisiyle Exynos 9

Ortaya çıkan haberlere göre ise 10 nanometre mimarisiyle geliştirilen Exynos 9‘da, 2,5 GHz hız sunabilen 4 adet M2 çekirdeği bulunuyor. 8 çekirdekli olarak sunulacak işlemcide geriye kalan 4 çekirdek ise 1,7 GHz seviyesine erişebilen ARM A53 olarak karşımıza çıkacak. ARM Mali-G71 grafik işlemciye sahip Exynos 9‘un tüm detaylarını Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus ile birlikte göreceğiz.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler