Xiaomi, Telefonlarındaki Yakınlık Sensörü Şikayetlerini Çözmek İçin Çalışıyor

Çinli teknoloji devi Xiaomi tarafından yeni piyasaya sürülen bazı akıllı telefonlara ait yakınlık sensörü şikayetleri gelmeye başladı. Kullanıcı şikayetlerini dinleyen şirket, sorunları çözmek için çalışmaya başladı.

Bazı kullanıcılar tarafından dile getirilen sorunlarda, yakınlık sensöründen kaynaklanan şikayetler bildiriliyor. Kullanıcılara göre sorunun kesin nedeni bilinmese de donanımsal bir problem olabileceği iddia ediliyor.

Xiaomi, yakın zaman önce şirketin yakınlık sensörleri tedarikçisi olan Elliptic Labs ile olan anlaşmasını sona erdirmeye karar verdi.

Şirket, yakınlık sensörü tedariki için Minghao Sensing ile anlaşma imzaladı. Ancak akıllı telefonlara yeni sensörlerin ne zaman geleceği henüz bilinmiyor.

Xiaomi tarafından yapılan bir duyuruda, yeni akıllı telefonlarında rahatsızlık uyandıran çeşitli sorunları gidermek için çalıştığını ve sensörleri yeniden kalibre etmek için etkilenen modellere OTA güncellemeleri sunacağını belirtti.

Yakınlık sensörü sorunu yaygın bir sorun olduğu haline geldiği için, sorunun nedeni gerçekten donanımsal olabilir. Konu hakkındaki gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.

Diğer Haberimiz: Xiaomi Mi 11T ve Mi 11T Pro Modellerinin Temel Özellikleri Açıklandı

Popüler Haberler

İlgili Haberler