Xiaomi Mi Note 2 Yakında Tanıtılacak!

Çin pazarında oldukça önemli işler başaran Xiaomi markası, çıkardığı fiyat performans ürünleri ile büyük markaların rakibi olarak piyasada her geçen gün başarılı girişimleri ile tanınıyor. Geçtiğimiz günlerde yazdığımız akıllı bileklik makalesinde de bahsettiğimiz Xiaomi politikası, uygun fiyata kullanıcı odaklı ürünler çıkartarak hitap ettiği pazar payının artmasını sağlayarak daha büyük bir kitleye ulaşmayı hedeflemekte! İşte yakın zamanda tanıtmayı planladığı Xiaomi Mi Note 2 cihazı ile bu politika büyük bir oranda etki edeceğe benziyor!

Xiaomi Mi Note 2 tanıtımı 25 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olup Xiaomi tarafından resmi bir etkinlik olacağını hatırlatalım. Tanıtımına sayılı günler kala yapılan sızdırılmalar ve resmi açıklamalar ile beraber Xiaomi Mi Note 2 cihazı hakkında bazı bilgiler resmiyet kazanmış kadar kesin olarak görünüyor. Cihazın özellikleri ve internetteki resimlerine bakacak olursak, bu çeyreğin ve önümüzdeki son çeyreğin en popüler cihazı olması muhtemel olarak karşılanıyor!

Xiaomi Mi Note 2 Beklenen Özellikleri!

mi-note-2-leak

  • Cihaz için yapılan açıklamalar ve haberlere göre 5.5 inç boyutlarında bir ekran ile gelmesi muhtemel olarak karşılanıyor. Bu cihaz üzerinde Quad HD kalitede bir ekran ile beraber popüler teknolojilerden olan 3D Touch ile gelmesi bekleniyor.
  • Cihazın en dikkat çeken özelliği ise Snapdragon 821 işlemcisinden gücünü alacak olması! Güçlü ve bir o kadarda optimize çalışan işlemci, birkaç gün içinde Xiaomi markası tarafından kesin olarak resmileşeceğini düşünüyoruz.
  • Cihaz için iki farklı ara sürüm olması bekleniyor. Tahmin edeceğiniz üzere 4 GB RAM ve 6 GB RAM olarak gelecek bu sürümler, depolama birimlerinde de 64 GB ile 128 GB gibi seçeneklere sahip olması bekleniyor.
  • Olmazsa olmaz medya özelliklerinden olan çift kamera özelliği, bu cihazda da gelecek olan bir teknoloji olarak karşılanıyor. Resim ve video için önemli ölçüde netlik kazandıran ve derinlik etkisi yaratabilen bu teknoloji, Xiaomi Mi Note 2 ile uygun fiyata herkesin erişebileceği üst düzey bir özellik olarak gelmesi düşünülüyor.

Xiaomi Mi Note 2 fiyatı ise 4 GB RAM bulunan sürüm için 375 dolar iken 6 GB RAM ile gelecek sürüm için 420 dolar civarında olması planlanıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler