Xiaomi Mi Mix 5 Hakkında İlk Bilgiler Gelmeye Başladı..

Xiaomi, geçtiğimiz günlerde piyasaya sürdüğü amiral gemisi akıllı telefonu Mix 4 modelinin, yeni versiyonunu geliştiriyor ve yeni model hakkında ilk bilgiler de gelmeye başladı..

Mix serisi akıllı telefonlar, güçlü donanım özellikleri ve tam ekran tasarımları ile tanınıyor. Xiaomi Mi Mix 3 modeli, 2018 yılında piyasaya çıkarılmıştı ve tam ekran deneyimi sunabilmek için mekanik bir kamera tasarımı yer alıyordu.

Aradan üç yıl gibi uzun bir zaman geçtikten sonra, geçtiğimiz günlerde Xiaomi Mi Mix 4 modeli tanıtılarak, piyasaya sürüldü. Mix 4 modelinde ise, ekran altı kamera teknolojisi kullanılarak tam ekran deneyimini sunuluyor.

Xiaomi tarafından, ekran altı kamera teknolojisinin geliştirilmesi için milyonlarca dolar yatırım yapıldı ve geliştirme çalışmaları devam ediyor. Şirket, bu sayede piyasadaki en iyi ekran altı kamera çözümüne sahip durumda. Mix 5 modelinde, ekran altı kamera teknolojisinin daha da geliştirilmesini bekliyoruz.

Ekran altı kamerayı iyileştirmek, ekran çözünürlüğünü kalitesini düşürmeye neden oluyor. Ancak Mix 5 modelinde bu soruna yönelik çözümler olabilir.

Paylaşılan sızıntı haberlere göre, yeni akıllı telefonda 2K çözünürlüğünde ekran sunulacak. Mix 5’in piyasaya sürüleceği zamana kadar, gelişen teknoloji ile ekran çözünürlüğü düşürülmeden, ekran altı selfie kamera kullanılacağı belirtiliyor. 

Başka bir paylaşımda ise Xiaomi tarafından geliştirilen 200W kablolu hızlı şarjın gelecek yıl seri üretime gireceği iddia ediliyor. Beklentiler, Mix 5 modelinde 200W hızlı şarj ve yeni ekranın kullanılması yönünde oluyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler