Xiaomi, Kameraları ile Çok Konuşulacak.. Xiaomi ve Leica Ortaklığı Geliyor..

Çinli Teknoloji devi Xiaomi, akıllı telefonlarında kullandığı kameralar konusunda Leica ile bir ortaklık kurabilir. Böyle bir ortaklığı çok yakında duyurulacağı iddia ediliyor.

Akıllı telefon pazarındaki birçok telefon üreticisi, daha iyi fotoğraf ve video kalitesi sunabilmek için kamera ve lens üreticileri ile ortaklık kuruyor. Bugüne kadar, Nokia ile Zeiss, Huawei ile Leica ve OnePlus ile Hasselblad ortaklıklarını biliyorduk.

Leica ile Huawei arasında bir ortaklık bulunuyordu. Ancak bu yılın başlarında, Huawei ile Leica ortaklığının sona erdiğine ve fotoğraf makinası markasının başka uzun vadeli ortaklar aradığına dair söylentiler ortaya çıkmıştı.

Bugünlerde yeni bir ortaklıktan söz ediliyor. Çin merkezli yapılan haberlere göre, Xiaomi ve Leica bir ortaklığa adım atmak üzereler.

Alman merkezli Leica ve Çin merkezli Xiaomi arasında kurulacak bu ortaklık ile Xiaomi telefon kameraları hiç olmadığı kadar yüksek kaliteye ulaşabilir. Xiaomi, yaklaşmakta olan Xiaomi 12 Ultra, kamera lenslerinde Leica markasını kullanacağı söyleniyor. Akıllı telefonun, standart Xiaomi 12 serisinden biraz sonra, 2022 Yılının ilk çeyreğinde gelmesi bekleniyor.

Aralık ayında tanıtılması beklenen 12 serinin; Xiaomi 12, 12 Lite, 12 Lite Zoom ve 12 Pro gibi modellerden oluşacağı söyleniyor. Xiaomi 12, Snapdragon 898 yonga setini kullanan ilk telefonlardan birisi olacak.

100W hızlı şarj ile gelecek Xiaomi 12 modelinde hangi kameranın kullanılacağı ise merak konusu..

Popüler Haberler

İlgili Haberler