WhatsApp iOS 10 Güncellemesi İle Yeni Özellik

Birkaç gün önce ortaya çıktığı bilinen iOS 10’un ardından uygulamalar da teker teker iOS 10’a geçiş yapıyor. Mühendisleri tarafından iOS 10 için özel olarak güncellenen WhatsApp, en başta Siri desteği olmak üzere ciddi özelliklerle konuşlandı.

iOS 10’un yayınlanmasının hemen sonrasında güncelleme alan WhatsApp uygulaması ciddi bir güncelleme ile önemli özellikler yer alıyor. Siri desteğini barındıran WhatsApp, bu güncelleme sayesinde beraber 3. parti desteği sağlayan ilk büyük uygulama olması dikkat çekiyor. Daha önce Siri’ye sağlanan komut ile başlatılabilen WhatsApp’ta bundan böyle gelen aramayı cevaplama ile reddetme işlemleri de gerçekleştirme özelliğine sahip. Bu şekilde iOS 10 ile WhatsApp yer alacak Apple kullanıcıları harika bir deneyimin tadını çıkaracak..

Güncellemeyle beraber önemli özellikleri bulunduran WhatsApp, Apple’un Callkit uygulama detaylı iç arama deneyimi arttırma tekniği ve Siri SDK’sının bir parçası olarak görülen Sirikit’i içermeyi sağladı bile. Yeni entegrasyonlarla beraber iOS 10 ile WhatsApp tamamen uyumlu görev yapacak ve Siri, uygulamaya bütünüyle destek sağlayacak. Diğer taraftan Widget sunan WhatsApp, yeni aracıyla beRaber sohbet başlatmayı ve gelen mesajları okuma imkanını kullanıcılarına sağlamakta. Bununla birlikte WhatsApp’ın kamerasında ön ve arka arasında geçiş sağlamak için ekrana çift dokunuş gerçekleştirmek yeterli sayılıyor. Bu özelliklere bulundurmak için iOS 10 sürümüne geçiş yapmak yeterli oluyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler