Vodafone Smart Platinum 7 İncelemesi

Akıllı telefon pazarında aktif olarak rol gösteren marka sayısının her geçen gün artması ile beraber, piyasadaki rekabet oldukça üst seviyelere çıkmış durumda. Bu karmaşadan yararlanan Operatör sahipler, bazı ülkelerde kendi cihazlarını satarak tarifeler sunuyor. İşte bunlardan biri olan Vodofone markası, Vodafone Smart Platinum 7 ürününü tanıttı!

Vodafone Smart Platinum 7 Temel Özellikleri

Cihaz için yorum yapmadan önce genel olarak özelliklerine bir bakalım. Cihaz orta seviyede bir klasmanda geldiği ve gündelik kullanıcılara hitap ettiğini söyleyebiliriz. Ayrıca iyi bir kampanya ile beraber alınabilecek bir ürün gibi duruyor. Son zamanların RAM ihtiyacı göz önüne de alındığı görünüyor.

Vodafone Smart Platinum 7 Ekran Özellikleri

5.5 inç boyutlarında gelecek olan Vodafone Smart Platinum 7 cihazı üzerinde AMOLED panel bulunuyor. Bu cihaz 1440p kalitede QHD ekran ile geliyor. Meraklıları için piksek yoğunluğu ise 534 ppi seviyesinde.

Vodafone Smart Platinum 7 cihazı; 8 çekirdeğe sahip Snapdragon 652 işlemcisinden gücünü alıyor. Ayrıca grafik arabirimi olarak ise Adreno 510 GPU donanımı tercih edilmiş. Bu cihaz 3 GB RAM ile beraber 32 GB depolama alanına sahip. Gündelik ihtiyaçlarımızı şuanda fazlasıyla karşılayacak seviyede olduğunun altını çizelim.

Vodafone-Smart-Platinum-7-Özellikleri-696x464

Medya Arabirimleri de Oldukça Güçlü

Cihazın medya özelliklerine baktığımızda arka tarafta 16 MP ve ön tarafta 8 MP kamera bulunuyor. f/2.0 diyafram açıklığı ile bu telefonla tam olarak 30 FPS değerlerinde 2160p kalitede videolar çekmeniz mümkün. 120 FPS tercihi ile de 720p kalitede video çekmeniz mümkün.

Artık her telefon bu seviyelerde bir kaliteyi sunduğunu hatırlatmakta fayda var. Ancak FPS ayarları ile ilgili stabilizeye ulaşırsanız(FPS sıkıntım yok yüksek kalite istiyorum. –Ben telefonu çok hareket ettiririm FPS önemli) başarılı çekimler yapanız mümkün.

Telefonunuz Şarja doyacak!

Günümüzün en önemli sorunu olan şarj problemini Vodafone Smart Platinum 7 cihazı hızlı şarj özelliği ile bir nebze gideriyor. 3000 mAh gücündeki batarya, Vodafone Smart Platinum 7 hızlı şarj özelliği ile beraber 30 dk içerisinde %50 kapasiteye çıkıyor. Arıca cihaz üzerinde parmak izi okuyucu, NFC, Hi-Fi ses ve 4.5G desteği bulunuyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler