Türkiye’deki Samsung Kullanıcılarına Android Nougat Güncellemesi

Android Nougat güncellemesi ülkemizdeki Samsung kullanıcıları tarafından heyecanla beklenirken Güney Koreli şirket bu zamana kadar konuyla ilgili hiçbir açıklamada bulunmamıştı. Şimdi ise merakları giderecek açıklama Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yegen tarafından yapıldı. Kullanıcıların Android Nougat güncellemesine kavuşacakları tarih belli oldu.

Tansu Yegen, bu konuda kendilerine çok fazla talep geldiğinin altına çizerek Twitter üzerinden bir açıklama yaparak Android Nougat güncellemesi hakkında detayları duyurdu. Ülkemizdeki, Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge+ kullanıcıları yeni güncellemeye bu ayın 3. hafta sonu itibariyle erişebilecekler. Ayrıca Galaxy Note 7‘nin piyasadan çekilmesi sonucu güncellemelerden faydalanmaya devam etme şansı yakalayan Samsung Galaxy Note5 de 3. haftanın sonunda Android Nougat güncellemesine kavuşacak.

Galaxy A ve J Serisi Biraz Daha Bekleyecek

Galaxy A serisi kullanıcılarının güncellemeye kavuşacağı tarih mayıs olarak kaydedilirken Galaxy J serisinin Android Nougat güncellemesi için temmuz ayına kadar beklemesi gerekecek. Güncellemeye biraz daha geç kavuşacak bu cihazlar için net tarihin de yakın bir zamanda belli olması bekleniyor. Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yegen tarafından 8 Şubat’ta paylaşılan takvimde bazı değişiklikler beklense de tarihler konusunda şimdilik bir değişiklik yaşanmadı.

 

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler