Turkcell’in VoWiFi Özelliği Kullanıma Sunuldu

Turkcell bugün itibariyle ülkemizde VoWiFi özelliğini aktifleştirdi. Cihazları bu özelliği destekleyen iPhone kullanıcıları özellikten faydalanabilecek.

4.5G’nin hayatımıza girmesiyle birlikte kısa sürede LTE ağı üzerinden HD kalitesinde telefon görüşmesi yapmayı sağlayan özellik VoLTE ülkemizde kullanıma sunulmuştu. Şimdi ise özellikle yurtdışına seyahat eden müşterileri sevindirecek VoWiFi özelliği Turkcell tarafından ülkemizde hayata geçti.

Artık Turkcell‘in VoWiFi özelliği sayesinde akıllı telefonu VoWiFi destekleyen kullanıcılar çekim sorunu yaşanan yerlerde VoWiFi teknolojisi sayesinde daha iyi bağlantı kalitesine erişebilecekler. Yurtdışına çıkan ve VoWiFi özelliği aktif olan Turkcell kullanıcıları VoWiFi‘ın olduğu diğer ülkelerde bu özellik sayesinde normal tarifesindeki konuşma dakikalarını ek ücret ödemeden kullanabilecek. Kısacası VoWiFi özelliğiyle kullanıcılar başka bir operatörün mobil ağına girme ihtiyacı duymadan sadece WiFi üzerinden HD ses kalitesinde iletişim kurabilecek.

Hangi Modeller Destekliyor?

Turkcell‘in VoWiFi özelliğinden şu an için sadece VoWiFi desteği olan iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone SE kullanıcıları faydalanabilecek.

Android sahipleri cihazları özelliği desteklemesi durumunda VoWiFi özelliğini kullanabilecekler ancak ülkemizde birçok Android üreticisi daha önce VoWiFi kullanılabilir olmadığı için yazılımsal olarak VoWiFi‘a destek vermiyor. Android cihazlara da VoWiFi özelliğini kazandıracak güncellemeler gelmesi bekleniyor. Android sahipleri cihazlarının VoWiFi destekli olup olmadığını Turkcell aracılığıyla öğrenebilir.

Popüler Haberler

İlgili Haberler