Titanyum Kasa İle Meizu Pro 7 İddiaları Gelmeye Başladı

Akıllı telefonların sağlamlığı artık en çok önem verilen konulardan biri olarak gösterilmekte. En az telefonların tasarımları ve telefonların teknik özellikleri kadar telefonların dış etkilere karşı ne kadar sağlam oldukları da tercih noktasında önem verilen konulardan biri olarak biliniyor. Bu noktada ise telefon dayanıklılığını maksimuma çıkarmaya yönelik yeni bir haberde Meizu tarafından geldi. İddialara göre markanın yeni telefon serisi olarak bilenen Meizu Pro 7 serisi şimdiye kadar ki en dayanıklı akıllı telefonlardan bir tanesi olacak.

Titanyum Çerçeve İddiası

Telefonun bu kadar çok öne plana çıkmasının nedeni ise Titanyum çerçeve ile beraber geleceğinin iddia edilmesi. Meizu Pro 7 çerçevesinde metal dışında Titanyumun kullanılacağının iddia edilmesi ile beraber telefonun çok daha yüksek bir dayanıklılık daha sunacağı da belirtiliyor. Bununla beraber Meizu Pro 7 serisinin rakiplerinden öne çıkan tek ayrıcalığı da telefonların Titanyum içermesi olmayacak.

Meizu Pro 7

İddialara göre bunun dışında Meizu Pro 7 serisinde 4K çözünürlük desteği ve 5.7 inç ekran gelecek. Çözünürlük desteği olarak bu kadar yüksek bir çözüm sunması beklenen yeni seri akıllı telefonların bunun dışında 1800 PPI değerinde piksel oranına sahip olacağı belirtiliyor ki bu piksel oranı ile beraber telefonun şimdiye kadar ki piyasada ki en iddialı modellerden biri olacağını ve en net görüntüyü vereceğini gösteriyor.

Meizu Pro 7 Apple’a Rakip Olabilir

Telefonun sadece malzeme kalitesinin ve ekran özelliklerinin bu kadar yüksek olması ile beraber yeni serinin Apple’a bile rakip olabileceği de gösteriliyor. Özellikler ekran teknolojisi konusunda beklentiler gelecek olursak iPhone 8 serisine yeni bir rakip gündeme gelecek gibi. Bunun dışında serinin teknik özellikler konusunda da epey bir başarılı olduğu ve 6 GB Ram bellek gibi ekstra çözümler sunacağının da düşünülmesi ile beraber rakip Apple’ın önüne bile geçileceği de düşünülüyor.

Tüm bunlarla beraber telefonun fiyatı konusunda ise ortaya atılan iddialarla beraber Meizu Pro 7 akıllı telefonunun 520 dolar civarında olmasının beklendiği de belirtildi. Fiyatın da bu aralıkta olması telefonun kesinlikle tercih edileceğini de göstermekte.

Popüler Haberler

İlgili Haberler