Sony’den X Model Atağı

Piyasa’da söz sahibi olmak isteyen şirketlerden Sony, eylül ayı başında hazırlanan IFA 2016 fuarında, Berlin’de bazı yeni cihazlarının tanıtımını yaparken bu cihazlar içinde 2 yeni akıllı telefon modeli de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Bunlardan bir tanesi Sony Xperia XZ ismi ile anılan yeni amiral gemisi modeli olarak görülürken, diğeri de Şubat ayında çıkan Sony Xperia X ismini taşıyan cihazın daha minik bir versiyonu olan Sony Xperia X Compact adındaki model olması dikkat çekti.

Sony Xperia X Compact, birçok yerde satışa çıkmış durumda ve diğer model Xperia XZ ise sonraki günlerde sayışa çıkacağı konuşuluyor.

Xperia XZ akıllı telefon Mineral Black, Platinium ile Forest Blue olmak üzere 3 ana renk seçenekleri ile çıkıyor. Yeni ulaşılan bir görsele göre de ciddi anlamda bayan kullanıcıların ilgi duyacağı pembe renkli versiyon da pazara çıkacağı belirtilmekte.

Ayrıca Sony Xperia XZ akılı telefon 5.2 inç büyüklüğünde bununla beraber 1920×1080 piksel Full HD çözünürlüğüne sahip dokunmatik ekran bulunacak. Ayrıca yonga seti 4 çekirdekli işlemci aynı zamanda Adreno 530 grafik işlemcili olan Qualcomm Snapdragon 820 olarak tasarlanmış durumda.

Popüler Haberler

İlgili Haberler